zamknij stream Stream

Charleroi Esports 2019

Charleroi Esports 2019 jest mocno wyczekiwanym turniejem przez polską społeczność, ponieważ Virtus.pro po raz pierwszy od gruntownych zmian w składzie zadebiutuje na LAN-ie.

Turniej organizowany w Charleroi to nowość na esportowej mapie świata. Mimo to organizatorzy przygotowali €100.000 nagrody, o które walczyć będzie osiem zespołów, z czego jeden przyjedzie do Belgii aż z Azji. Wydarzenie wyczekiwane jest szczególnie przez Polaków, ponieważ Virtus.pro po raz pierwszy wystąpi nie tylko w nowym składzie ale również w nowych koszulkach.

Polski komentarz dla tego wydarzenia zapewni duet – Olek „vuzzey” Kłos oraz Paweł „saju” Pawelczak. W dniach 12-14 kwietnia będą relacjonować mecze rozgrywane w RTL Spiroudome, które może pomieścić nawet 6000 widzów na miejscu.

Podział nagród

Pula nagród Charleroi Esports 2019 wynosi €100,000 i została rozdzielona następująco:

1. miejsce – €50,000
2. miejsce – €20,000
3-4. miejsce – €10,000
5-6. miejsce – €3,000
7-8. miejsce – €2,000

Uczestnicy

Poland Michał „MICHU” Müller 
Poland Michał „snatchie” Rudzki 
Poland Paweł „byali” Bieliński 
Poland Janusz „Snax” Pogorzelski 
Poland Arek „Vegi” Nawojski
Poland Jakub „kuben” Gurczyński (trener)

Poland Virtus.pro

Turkey Engin „MAJ3R” Küpeli
France Christophe „SIXER” Xia
France Alexandre „xms” Forté
France Vincent „Happy” Schopenhauer
France Rodolphe „roden” Bianco (okres próbny)

France LDLC

France Richard „shox” Papillon 
France François „AMANEK” Delaunay 
France Kenny „kennyS” Schrub 
France Lucas „Lucky” Chastang 
France Audric „JaCkz” Jug 
France Damien „maLeK” Marcel (trener)

France G2 Esports

France Nathan „NBK-” Schmitt
France Dan „apEX” Madesclaire
France Cédric „RpK” Guipouy
France Mathieu „ZywOo” Herbaut
United Kingdom Alex „ALEX” McMeekin
France Rémy „XTQZZZ” Quoniam (trener)

France Team Vitality

Belgium Kévin „Ex6TenZ” Droolans
Belgium Adil „ScreaM” Benrlitom
Estonia Kevin „HS” Tarn
Sweden Hampus „hampus” Poser
Sweden Tim „nawwk” Jonasson
Sweden Christian „Chrille” Lindberg (trener)

European Union Team GamerLegion

Germany Denis „denis” Howell 
Germany Timo „Spiidi” Richter 
Germany Josef „faveN” Baumann
Germany Florian „syrsoN” Rische 
Germany Sabit „mirbit” Coktasar 
Germany Tobias „tow b” Herberhold

Germany Sprout

United Kingdom Kia „Surreal” Man
Netherlands Joey „CRUC1AL” Steusel
Germany Nils „k1to” Gruhne
Bulgaria Teodor „SPELLAN” Nikolov
Latvia Helvijs „broky” Saukants

European Union Epsilon

Malaysia Aiman „aimaNNN” Azham
Malaysia Ashraf „acAp” Firdaus
Malaysia Shamir „Subbey” Zaman
Malaysia Affiq „Nutr1x” Affendy
Malaysia Mohd „Avirity” Arsad
Malaysia Rezza „Rexa” Talaha (trener)

Malaysia FrostFire

Grupy

Grupa A

Lp.DrużynaBilans
1.Team Vitality2-0
2.Sprout2-1
3.Team LDLC1-2
4.FrostFire0-2

Piątek, 12 kwietnia:

  • 15:30 – France Team Vitality 16:6 Malaysia FrostFire
  • 18:30 – Germany Sprout 16:4 France LDLC
  • 22:30 – France Team Vitality 16:6 Germany Sprout

Sobota, 13 kwietnia:

  • 12:45 – Malaysia FrostFire 1:2 France LDLC
  • 19:00 – Germany Sprout 2:0 France LDLC

Grupa B

Lp.DrużynaBilans
1.Epsilon2-0
2.G2 Esports2-1
3.GamerLegion1-2
4.Virtus.pro0-2

Piątek, 12 kwietnia:

  • 17:00 – France G2 Esports 8:16 European Union Epsilon
  • 21:00 – Poland Virtus.pro 14:16 European Union GamerLegion
  • 23:55 – European Union Epsilon 16:11 European Union GamerLegion

Sobota, 13 kwietnia:

  • 16:40 – France G2 Esports 2:0 Poland Virtus.pro
  • 22:00 – European Union GamerLegion 0:2 France G2 Esports

Faza pucharowa

Niedziela, 14 kwietnia:

  • 13:00 – Germany Sprout 2:0 European Union Epsilon
  • 16:00 – France Vitality 2:0 France G2 Esports
  • 20:00 – Germany Sprout vs France Vitality