Drugi dzień Charleroi Esports zakończył się zwycięstwami Sprout i G2 Esports. Obie drużyny wygrały mecze decydujące o awansie z grupy i dzisiaj będą rywalizowały w play-offach.

W meczach eliminacyjnych obu grup porażki poniosły zespoły FrostFire i Virtus.pro. Ich pogromcami były odpowiednio LDLC oraz G2 Esports. To właśnie te formacje stanęły później przed szansą awansu do fazy pucharowej.

LDLC mierzyło się ze Sprout, co było rewanżem za wcześniejsze spotkanie w Charleroi. Wtedy Niemcy bezproblemowo rozgromili przeciwnika, oddając mu zaledwie cztery punkty. Teraz mecz nie był tak jednostronny, lecz koniec końców rozstrzygnął się na korzyść składu Spiidiego. Duże znaczenie w tym zwycięstwie miała świetna gra w pierwszych połowach map, gdzie Sprout prowadziło 10:5 oraz 12:3. Następnie zespół zdołał odnieść sukces na obu lokacjach.

Większą dominacją było natomiast starcie GamerLegion z G2 Esports, bowiem Francuzi od początku pewnie kroczyli po miejsce w półfinale. Na wybranej przez siebie mapie Nuke mieli tylko jeden moment słabości, gdzie przegrali trzy rundy z rzędu. Poza tym spotkanie przebiegło całkowicie pod ich dyktando, a wynikiem końcowym było 16:4. Wydawało się, że potyczka na Overpassie przyniesie większe emocje, lecz skuteczna gra składu Ex6TenZa zniknęła wraz z pierwszym fullem wroga. Wtedy G2 błyskawicznie odrobiło straty, po czym kolejne wysokie zwycięstwo przypieczętowało ich awans do play-offów.

  • Germany Sprout 2:0 France LDLC (Dust 16:10, Train 16:6)
  • European Union GamerLegion 0:2 France G2 Esports (Nuke 4:16, Overpass 6:16)

Przed nami ostatni dzień Charleroi Esports. Pierwszy półfinał powinien rozpocząć się o godzinie 13:00, a zmierzą się w nim Sprout oraz Epsilon. Drugie starcie, którego stawką będzie awans do finału, to francuskie derby pomiędzy Vitality i G2 Esports.

  • 13:00 – European Union Epsilon vs Germany Sprout
  • 16:00 – France Vitality vs France G2 Esports
  • 20:00 – Wielki finał

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Charleroi Esports możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Mecze z polskim komentarzem transmitowane są na tym kanale.