Pierwszy dzień zmagań w Charleroi przyniósł Vitality awans do półfinału. Francuzi dokonali tego po pokonaniu Sprout w meczu wygranych grupy A.

France Team Vitality

16

Faza grupowa
Charleroi Esports
Grupa A

Mirage
(9:6; 7:0)

Germany Sprout

6

Mirage

Sprout bezproblemowo wygrało pistoletówkę po stronie broniącej, lecz moment później dało się pokonać rywalowi grającemu force'a. Pomimo kłopotów, Vitality uniknęło tej samej pomyłki i znacznie przejęło inicjatywę. Francuska formacja prezentowała solidną grę w ataku, co dokładało kolejne punkty na jej konto. Jedna chwila słabości nadeszła w rundzie nr 8, kiedy to terroryści pozwolili faveNowi na cztery eliminacje. Niemcy nie potrafili jednak powtórzyć swojego sukcesu. Świadkami ich lepszej passy byliśmy dopiero w końcówce połowy, ponieważ zdołali zmniejszyć stratę z 2:9 do 6:9.

Po zmianie stron Vitality sięgnęło po pistoletówkę, a w starciu straciło zaledwie jednego zawodnika. Francuzi zaczęli się wtedy przybliżać do upragnionego triumfu. Podczas następnych potyczek Sprout nie sprawiało przeciwnikowi wielu problemów i dość łatwo oddawało kolejne oczka. Seria sześciu rund z rzędu sprawiła, że na koncie NBK- i spółki pojawiło się aż dziewięć szans na zwycięstwo. Chwilę później gracze wykorzystali pierwszą okazję i mogli cieszyć się z wygranej 16:6.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Charleroi Esports możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Mecze z polskim komentarzem transmitowane są na tym kanale.