Już za parę dni najlepsze drużyny z całego świata powalczą w katowickim Spodku o mistrzowski tytuł tegorocznej odsłony Intel Extreme Masters, więc czas przyjrzeć się pierwszym starciom grupy B.

Wspólnie z zakładem bukmacherskim FORTUNA przygotowaliśmy dla Was analizy spotkań fazy grupowej rozgrywek Counter-Strike'a, podczas których dwanaście zespołów powalczy o mistrzowski tytuł tegorocznej edycji Intel Extreme Masters. Najlepsi zawodnicy na świecie już za kilka dni pojawią się w katowickim Spodku, by tam mierzyć się między sobą o najlepsze pozycje na podium. Na łamach naszego portalu pojawiły się już analizy spotkań grupowych, linki znajdziecie poniżej:

Nie przedłużając już więcej, przejdźmy do konkretów. Czas spojrzeć na pierwsze siedem spotkań grupy B, w której znajduje się również nasza rodzima formacja Virtus.pro, która przed własną publicznością będzie walczyć o najwyższy stopień podium.

Poland Virtus.pro (1.72) vs (2) Natus Vincere  (2 marca, godzina 11:00)

Na inaugurację zmagań w grupie B swoją batalię stoczą nasi rodacy, którzy staną do walki z formacją Natus Vincere. Podopieczni Jakuba 'kubena' Gurczyńskiego stoją w lepszej sytuacji od swoich rywali, bowiem zagrają w swoim kraju. Są oni również mocno zmotywowani ostatnimi wynikami podczas turnieju w Las Vegas, podczas którego bez żadnej litości pokonywali swoich rywali, plasując się ostatecznie na najwyższym stopniu podium. Jednak ten rywal nigdy nie był łatwy, szczególnie do polskich zawodników.

Brazil SK Gaming (1.32) vs (3.15) Cloud9 United States  (2 marca, godzina 11:00)

Brazylijczycy są zdecydowanymi faworytami tego spotkania, zważając na to, jaką formą dysponują w ostatnim czasie. Między innymi dotarli do półfinału Majora grając ze stand-inem oraz zagrali w finale DreamHack Masters. Trzech reprezentantów niemieckiej organizacji znalazło się w zestawieniu dwudziestu najlepszych graczy minionego roku (z czego dwóch zajęło dwa pierwsze miejsca podium). Amerykańska formacja Cloud9 nie będzie jednak grać pod presją faworyta, przez co może okazać się zaskoczeniem już na samym początku swojej drogi do fazy pucharowej.

Denmark North (1.51) vs (2.4) Heroic Denmark (2 marca, godzina 12:15)

Naprzeciw siebie staną dwie duńskie drużyny, które jednak nieco różnią się prezentowanym poziomem gry. North to ekipa, która już niejednokrotnie pokazywała się na najwyższym szczeblu, zaś Heroic dopiero rozpoczyna swoją przygodę pośród legendarnych zespołów. Jednak nie można ujmować tym drugim, którzy przebyli ciężką drogę, by móc stoczyć swoje boje w katowickim Spodku, dlatego nie stoją oni na straconej pozycji w starciu z ćwierćfinalistą minionego Majora i półfinalistą DreamHack Masters Las Vegas.

Natus Vincere (1.88) vs (1.79) SK Gaming Brazil (2 marca, godzina 12:15)

Starcie dwóch gigantów, które na pewno nie przejdzie bez echa. Brazylijskie SK kocha polską publiczność, więc z pewnością nie przepuści okazji do ponownego pokazania się na głównej scenie, jednak Natus Vincere z pewnością stawia sobie podobne cele. Ciężko wyłonić faworyta tego spotkania, jednak statystyki ostatnich spotkań lepiej wróżą na korzyść Brazylijczyków. Miażdżący dla Na'Vi może być również fakt, że gwiazda zespołu, Oleksandr 's1mple' Kostyliev, zmaga się z problemami zdrowotnymi, mogącymi przeszkodzić w prawidłowym funkcjonowaniu podczas gry.

United States Cloud9 (1.81) vs (1.86) Heroic Denmark (2 marca, godzina 13:30)

Z pewnością starcie pomiędzy tymi dwoma zespołami możemy zaliczyć do jednego z najcięższych do wytypowania w dzisiejszej analizie. Tą samą sytuację mamy również wtedy, gdy spojrzymy na ostatnie rozegrane spotkania obu zespołów, bowiem Cloud9 dosyć łatwo wygrało swoje dwa spotkania w Pro Lidze, jednak przeciwnik nie był na tyle wymagający, by przysporzyć Amerykanom problemów. Podczas wspomnianego wcześniej turnieju w Las Vegas formacja ta wygrała zaledwie jedno spotkanie, kończąc tym samym swoje zmagania w fazie grupowej. Jeżeli chodzi o Heroic, to tutaj możemy spodziewać się niespodzianek – pozytywnych czy negatywnych? Ciężko stwierdzić. W kwalifikacjach do Katowic skład ten bez większych problemów rozprawił się z francuskim G2, jednak nie zdołał zakwalifikować się do ECS Development League, ulegając po drodze formacji Rogue.

Denmark North (2.35) vs (1.52) Virtus.pro Poland (2 marca, godzina 13:30)

Kolejne starcie naszych rodaków, którzy z pewnością będą chcieli pokazać się w Katowicach z jak najlepszej strony. Ostatni raz te dwa zespoły stanęły naprzeciw siebie w ćwierćfinale ELEAGUE Major 2017, wtedy lepsi okazali się polscy zawodnicy, pokonując Duńczyków z wynikiem 2:1. Od tego czasu minął ponad miesiąc, w między czasie Virtus.pro wygrało turniej w Las Vegas, prezentując niesamowicie dobrą formę, która przełożyła się na wyniki. Nie ma co ukrywać, że serce każdego polskiego kibica będzie za Virtusami, jednak możemy się spodziewać niespodzianek ze strony North. 

United States Cloud9 (3.3) vs (1.3) Virtus.pro Poland (2 marca, godzina 14:45)

W swoim trzecim spotkaniu fazy grupowej podopieczni Jakuba 'kubena' Gurczyńskiego podejmą się walki z amerykańską formacją Cloud9, która niejednokrotnie pokazywała swoją siłę. Jednak w ostatnich miesiącach forma Amerykanów nie zadowalała, co widoczne było podczas oficjalnych spotkań w ramach kwalifikacji do ELEAGUE Major. Jak już wcześniej wspominaliśmy, Polacy są mocno zdeterminowani i nie będą odpuszczać nawet w pozornie łatwych spotkaniach. Lecz tutaj ponownie pojawia się sytuacja, w której amerykański zespół nie musi mierzyć się z presją faworyta, co niestety nieraz potrafiło obrócić losy spotkania.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach Intel Extreme Masters Season XI World Championship. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.