Faza grupowa Intel Extreme Masters w Katowicach rusza już w środę. Czas więc na drugą część naszej analizy grupy „A”, którą przygotowaliśmy przy współpracy z firmą bukmacherską FORTUNA. Jeżeli jeszcze nie widzieliście części pierwszej, to możecie ją znaleźć pod tym linkiem. Zapraszamy do czytania!

Denmark Astralis (1.6) vs (2.2) Fnatic Sweden

Nie bez powodu będzie to pierwsze spotkanie w fazie grupowej, w którym mniej ludzi jest skłonnych postawić na Fnatic. W końcu Szwedzi będą musieli się zmierzyć ze zwycięzcami ostatniego turnieju rangi major. Duńczycy z pewnością są jednym z faworytów do wygrania w całym turnieju, tak więc i tutaj to właśnie Astralis powinno być górą.

Początek: 01.03.2017, godzina 16:00.

Sweden Ninjas in Pyjamas (2.1) vs (1.65) FaZe Clan European Union

Szwedów czeka twardy orzech do zgryzienia. Ich przeciwnikiem będzie w końcu ćwierćfinalista ELEAGUE Major 2017. Mimo to, nadzieje na zwycięstwo Ninjas in Pyjamas są całkiem spore. FaZe Clan jednak ma w swoim zespole pokłady „świeżej krwi” w postaci Nikoli „NiKo” Kovača, dlatego to też ten europejski mix graczy stawiany jest w roli faworyta.

Początek: 01.03.2017, godzina 16:00

United States OpTic Gaming (2.42) vs (1.51) FaZe Clan European Union

FaZe Clan już w poprzednim meczu stawiane było w roli faworyta. Jak już wspomniałem w pierwszej części analizy, OpTic ostatnimi czasy nie zaskakuje. Można powiedzieć więcej: ta drużyna „siedzi w dołku”. Wygrana amerykańskiej formacji może przynieść pokaźny zysk, jednakże wydaje się być mało realna. Szczególnie, jeśli popatrzymy na ostatnie statystyki u obu zespołów. Od początku roku to właśnie FaZe regularnie jest w czołówce.

Początek: 01.03.2017, godzina 17:15

Sweden Ninjas in Pyjamas (1.77) vs (1.83) Immortals Brazil

Nie bez powodu kursy na oba zespoły są stosunkowo wyrównane. Z pewnością będzie to ciekawy pojedynek, ale patrząc jednak na to, jak NiP potrafi momentalnie wystrzelić z formą, byłbym skłonny postawić właśnie na Szwedów. Immortals wiele razy pokazywało, że zasługuje na miano jednej z topowych drużyn na świecie, jednakże wydaje mi się, że to Ninjas in Pyjamas swoim doświadczeniem zgarnie to starcie dla siebie.

Początek: 01.03.2017, godzina 17:15

Denmark Astralis (1.55) vs (2.3) FaZe Clan European Union

Mam przeczucie, że będzie to jeden z najciekawszych meczów pierwszego dnia zmagań podczas Intel Extreme Masters w Katowicach. Duńczycy, pomimo tego, że są faworytami, mogą trafić na naprawdę poważny opór ze strony rywali. Ponadto, pamiętajmy, iż te spotkania są w systemie BO1, także może wydarzyć się dosłownie wszystko.

Początek: 01.03.2017, godzina 18:30

Sweden Fnatic (1.51) vs (2.42) Immortals Brazil

Nie dziwi fakt, że to Fnatic typowane jest do roli zwycięzcy tego pojedynku. Jednak dziwić może to, że aż z taką przewagą. Wydaje mi się, że szanse Immortals na zwycięstwo są dużo wyższe, niż pokazuje nam kurs. Brazylijczycy mogą udowodnić swoją wartość i wcale nie powinno nikogo szokować, jeśli to właśnie oni wyjdą tryumfalnie. Mimo wszystko, na ten moment, według mnie to Fnatic powinno wygrać, chociaż szanse tej ekipy wydają się mi być nieznacznie tylko większe od tych, które mają ich brazylijscy rywale.

Początek: 01.03.2017, godzina 18:30

Sweden Ninjas in Pyjamas (1.65) vs (2.1) Immortals Brazil

Ten niezwykle emocjonujący pierwszy dzień rozgrywek grupowych w Katowicach zakończymy starciem pomiędzy brazylijskim Immortals a szwedzkim Ninjas in Pyjamas. Tutaj niemalże w pełni zgadzam się z tym, że faworytem jest „Krzysiek i spółka”. W mojej opinii NiP powinno na tym turnieju poradzić sobie lepiej niż ich rodacy z Fnatic, dlatego też osobiście typuję właśnie na ten zespół. Widać, że nie jestem sam, gdyż przewaga tej ekipy u bukmachera może nie jest ogromna, ale jest znacząca.

Początek: 01.03.2017, godzina 18:30

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach Intel Extreme Masters Season XI World Championship. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.