Intel Extreme Masters w Katowickim spodku zbliża się wielkimi krokami. W tym artykule przyjrzymy się temu, jak prezentują się kursy zakładów u naszego partnera, czyli firmy bukmacherskiej FORTUNA. Zapraszamy do przeczytania pierwszej części analizy grupy „A”!

Sweden Ninjas in Pyjamas (2.2) vs (1.6) Fnatic Sweden

Pierwszy mecz to prawdziwy hit. Wielkie derby, które możemy po części porównać do El Clasico. Oba szwedzkie zespoły mają za sobą naprawdę wspaniałą historię. Niedawny powrót dawnego składu we Fnatic może oznaczać tylko jedno: więcej niesamowitych akcji! Na ostatnim dużym turnieju, jakim był DreamHack  Las Vegas, to jednak NiP zdołało zajść dalej. Wiadome jest jednak to, że w tym spotkaniu nie ma pewniaka!

Początek: 01.03.2017, godzina 11:00

United States OpTic Gaming (3.04) vs (1.33) Astralis Denmark

Tutaj nie może nikogo dziwić fakt, że większość osób stawia na wygraną Astralis. Duńczycy prezentują ostatnimi czasy rewelacyjną formę. Wygrany major oraz półfinały DreamHack Masters Las Vegas mówią same za siebie. OpTic od wygrania drugiego sezonu ELEAGUE jakby spada z formą. Chociaż drugie miejsce po przegranej z Astralis (rewanż za finał ELEAGUE) w ramach ECS Season 2 wydaje się być dobrym reultatem, to od tamtego momentu minęło ponad dwa miesiące, które obfitowały w niezadowalające miejsca drużyny z Ameryki. Faworyt: Astralis.

Początek: 01.03.2017, godzina 11:00

European Union FaZe Clan (1.55) vs (2.3) Immortals 

Wejście Nikoli „NiKo” Kovača do FaZe Clan było bardzo dobrą wiadomością dla fanów zespołu. Ten niezwykle utalentowany Bośniak z pewnością jeszcze nieraz udowodni swoją wartość. Samo FaZe w ostatnim czasie zaczyna prezentować się coraz lepiej. Nie można tego niestety powiedzieć o Immortals. Jedynym sukcesem tej ekipy było wygranie kwalifikacji do IEM'a. Mimo wszystko w brazylijskiej formacji drzemie spory potencjał. Czy zespół da radę wyciągnąć wspomniany potencjał na wierzch i pokona tym samym europejskich rywali?

Początek: 01.03.2017, godzina 12:15

Sweden Ninjas in Pyjamas (2.7) vs (1.42) Astralis Denmark

Ninjas in Pyjamas to marka sama w sobie. Mimo wszystko, ostatnimi czasy to Astralis króluje na niemal każdej płaszczyźnie. Bardzo prawdopodobne jest, że od gry NiP będzie dużo zależało to, czy ekipa ta wygra swoje pierwsze starcie przeciwko Fnatic. Czy doświadczenie zdoła przechylić szalę zwycięstwa na stronę Szwedów? Raczej nie. Astralis również już nie jest ekipą młodzików. Mimo wszystko, szykuje się naprawdę ciekawy pojedynek.

Początek: 01.03.2017, godzina 12:15

European Union FaZe Clan (2) vs (1.7) Fnatic 

Kurs pokazuje, że więcej ludzi jest skłonnych postawić na Fnatic. W mojej opinii jednak to właśnie FaZe Clan w tym duecie prezentuje się lepiej. Zapewne jeszcze chwila minie, zanim Szwedzi dojdą do poziomu sprzed półtora roku. Mimo to, pamiętajmy, że ten skład jest nieobliczalny, a ta chwila może nadejść już w tym tygodniu w Katowicach!

Początek: 01.03.2017, godzina 13:30

United States OpTic Gaming (1.85) vs (1.75) Immortals Brazil

Ten mecz prawdopodobnie będzie jednym z ciekawszych, które przyjdzie nam zobaczyć w trakcie pierwszego dnia zmagań. Obydwa zespoły grają na co dzień w regionie Ameryki Północnej. To oznacza, że te ekipy znają siebie doskonale i wiedzą, co może planować ich przeciwnik. Pomimo tego, że w tej grupie ani OpTic ani Immortals nie jest stawiane w roli faworyta, to to starcie zanosi się na niezwykle emocjonujące. Na papierze lepiej prezentuje się jednak OpTic, ale kto wie…

Początek: 01.03.2017, godzina 13:30

United States OpTic Gaming (2.45) vs (1.5) Fnatic 

OpTic nie będzie miało chwili odpoczynku. Krótko po zakończeniu się meczu przeciwko Immortals, ekipie tej przyjdzie się zmierzyć z Fnatic. Gracze w ciągu chwili będą musieli zapomnieć o poprzedniej grze, gdyż styl gry Brazylijczyków i Szwedów mocno się różni. Nie dziwni więc fakt, że to właśnie Fnatic stawiane jest jako faworyt tej potyczki. Jeśli OpTic podejdzie do sprawy „na świeżo”, to istnieje duża szansa na to, że amerykański zespół poradzi sobie z rywalami.

Początek 01.03.2017, godzina 14:45

Denmark Astralis (1.4) vs (2.75) Immortals Brazil

Z całą pewnością faworytem tego pojedynku jest Astralis. Duńczycy nie powinni mieć większych problemów z pokonaniem brazylijskich przeciwników, którzy raczej nie są w stanie równać się ze zwycięzcami ostatniego majora. Aby wygrać z Astralis, Immortals musi dokonać czegoś niema niemożliwego.

Początek: 01.03.2017, godzina 14:45

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach Intel Extreme Masters Season XI World Championship. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.