Jak co poniedziałek nastał moment na aktualizacje rankingu HLTV. W czołówce nie doszło do wielu zmian, bo po prostu najlepsze zespoły nie były aktywne. Zyskały za to drużyny, które zagrały w zamkniętych kwalifikacjach DreamHack Masters Spring i play-offach FLASHPOINT.

W TOP10  nie doszło do żadnych zmian w stosunku do poprzedniego zestawienia. Warto dlatego zajrzeć dalej. MAD Lions po wygraniu FLASHPOINT awansowało na 11. pozycję i coraz głośniej puka do drzwi podpisanych czołowa dziesiątka. W rankingu HLTV podskoczyły także inne drużyny z półfinałów FLASHPOINT. Mowa tu o MIBR (z 17. na 15.), HAVU (z 27. na 21.) i Cloud9 (z 28. na 25.). Szczególnie awans Finów robi wrażenie. Zespół ZOREE jednak zasługiwał na taki skok do przodu, bo po prostu w ostatnim czasie wygląda jak czołowy zespół z Europy. Warto odnotować również spadki Gen.G (obecnie 22.) i Complexity (23.). Wydawało się bowiem, że z początkiem 2020 rodzą się nam nowe klasowe drużyny. Czas jednak pokazał, że to na razie nie jest ten moment dla obu drużyn.

  1. Russian Federation Natus Vincere (-)
  2. Denmark Astralis (-)
  3. Sweden fnatic (-)
  4. European Union mousesports (-)
  5. France G2 (-)
  6. United States Liquid (-)
  7. United States Evil Geniuses (-)
  8. European Union FaZe (-)
  9. Australia 100 Thieves (-)
  10. France Vitality (-)

Co słychać na polskim podwórku? Trochę lepiej niż tydzień temu. Przede wszystkim AVEZ, po bardzo dobrym występie w kwalifikacjach do DreamHacka Masters Spring, awansowało aż o 11 miejsc. Dobre mecze nie wystarczyły jednak do tego, by przeskoczyć x-kom AGO i zająć fotel lidera w kraju. Ogromny awans zanotowała także Wisła Kraków, która w tym tygodniu prezentuje się już w odmienionym zestawieniu. Warto również wspomnieć o Polakach za granicą. MICHU i jego Envy poczyniło duży skok w rankingu HLTV i zajmuje już 40. miejsce. W TOP30 utrzymał się z kolei dycha i Sprout.

30. Germany/Poland Sprout/dycha (-)

40. United States/Poland  Envy/MICHU (+11)

50. Poland x-kom AGO (-5)

56. Poland AVEZ (+11)

65. European Union/Poland Secret/tudsoN (+4)

84. Poland Wisła Kraków (+37)

91. Poland PACT (-17)

98. Poland Pompa (+7)

207. Poland Illuminar (-21)