Dzisiaj rozpoczyna się faza Challengers 1 w 3. serii Valorant Champions Tour. W rozgrywkach zobaczymy trzech Polaków – zeeka, starxo i Mickebwoya.

  • European Union Acend – United Kingdom Rix.GG Thunder

Los chciał, że dwie „polskie” drużyny zmierzą się ze sobą już w 1. rundzie Challengers 1. Acend jest wielkim faworytem całych rozgrywek, nie ma się więc co dziwić, że w starciu z Rix.GG jest widziane jako jednoznaczny faworyt. Do takiej pozycji drużyny przyczynił się zeek – Polak po transferze do europejskiego składu wyraźnie odżył i ponownie jest jednym z najlepszych graczy na Starym Kontynencie. Jeśli dołożymy do tego genialnego cNeda, czy stabilnych starxo, BONECOLDA i Kilesa, którzy potrafią w ciężkich momentach wyciągać drużynę z tarapatów, to mamy murowany przepis na sukces.

Rix.GG zaś to nadal młoda drużyna, która zaskoczyła wszystkich awansem do Challengers 1. Ich najnowszy nabytek to Mickebwoy, który po kilku miesiącach w końcu znalazł dla siebie odpowiednie miejsce na scenie. Pytanie, czy poziom Błyskawic to już taki, który pozwoli im rywalizować na najwyższym szczeblu. Co do tego mamy wątpliwości, ale z drugiej strony Polak i spółka mogą być nowym odkryciem, na miarę Acend z 1. edycji Valorant Champions Tour.

Łącznie zobaczymy dzisiaj aż sześć spotkań Challengers 1 – cztery zostanie rozegrane w górnej drabince, dwa będą 1. rundą dolnej drabinki. Tym samym przegrany z pary Acend – Rix.GG Thunder będzie musiał rozegrać dzisiaj dwa mecze, w tym jedno o pozostanie w turnieju. By awansować do EMEA Challengers Playoffs należy dotrzeć do finału górnej drabinki, lub do 3. rundy dolnej drabinki. Zadanie jest więc aż tak trudne. Później drużyny będą rywalizować już tylko o pieniądze, których suma wynosi 35 tysięcy euro.

Harmonogram spotkań na dziś:

  • 14:00 United Kingdom Team Liquid – European Union fnatic
  • 14:00 Sweden Guild Esports – France Team BDS
  • 17:00 European Union G2 Esports – European Union FunPlus Phoenix
  • 17:00 European Union Acend – United Kingdom Rix.GG Thunder
  • 20:00 1. runda dolnej drabinki
  • 20:00 1. runda dolnej drabinki

Transmisja meczów odbędzie się na kanale Polsat Games.