Sobota, 20 czerwca – pora więc na grupę B G2 Esports Valorant Invitational. Jedną z drużyn dowodzi Izak, wspiera gra Lothar.

G2 Esports Valorant Invitational to pierwszy turniej pod patronatem Riot Games z Serii Zapłon. Jest to cykl eventów, które mają za zadanie rozruszać scenę esportową w Valorancie. Wśród dzisiejszych uczestników znajdziemy profesjonalnych graczy, ale także streamerów i influencerów.

Wczoraj oglądaliśmy na serwerze Patitka, który już zapewnił sobie udział w play-offach. Teraz o to samo powalczy nasza liczniejsza reprezentacja z Polski, czyli Team Izak. Drużyna Piotra Skowyrskiego składa się z: Izaka, Lothara, L1NKA, TrilluXe'a i gob b.

Team Izak znalazł się w grupie B razem z Teamem ANGE1A, Ex6TenZa i Taimou. Oznacza to, że Polacy zagrają m.in. na Happy'ego i pytha, którzy znajdują się w składzie Taimou. Najlepsza drużyna w grupie awansuje bezpośrednio do półfinału, 2 i 3 miejsce trafi do ćwierćfinału.

Jak wygląda harmonogram gier? Team Izak zmierzy się najpierw z ekipą Ex6TenZa. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00. Niestety, ale tego spotkania nie obejrzymy na streamie. Na transmisji nie poleci również kolejny mecz z udziałem Polaków, czyli ich starcie z Teamem ANGE1. Na koniec dnia Team Izak zagra z Teamem Taimou. Na szczęście ten mecz zobaczymy już na kanale G2.

Cały G2 Esports Valorant Invitational potrwa przez cały weekend – od 19 do 21 czerwca. Pula nagród w turnieju wynosi 15 tysięcy dolarów.