Debiut turnieju z Serii Zapłon już za nami. W piątek zakończyły się rozgrywki w grupie A G2 Esports Valorant Invitational. Team draken, w którym gra Patitek awansował do ćwierćfinału.

Grupa A zakończyła się raczej bez większych zaskoczeń – rywalizację z bilansem 3:0 wygrał Team Mixwell. Tuż za ich plecami znalazł się Team draken, przy którym pozostaniemy na dłużej z oczywistych względów.

Przebieg meczów Team draken wyglądał następująco:

  • Team Mixwell  2:1 Team draken
  • Team ZeratoR 0:2 Team draken
  • Team arch 0:2 Team draken

Najbardziej zaciętą rywalizację stoczono z drużyną prowadzoną przez Mixwella. Hiszpan był najlepszym graczem na serwerze – na trzech mapach zdobył łącznie 59 fragów. Jak zagrał jednak Patitek? Polak właściwie dotrzymywał kroku graczowi G2, zdobywając łącznie 52 kille i kończąc trzy mapy z ACS na poziomie 246. Fabrowski tym samym statystycznie był trzecim graczem na serwerze.

W kolejnym meczu – z ekipą ZeratoRaTeam draken zdobył pierwsze punkty, pokonując rywali 2:0 – 13:8 oraz 13:10. Ponownie Patitek był w czołówce graczy na serwerze, zaliczając 36 fragów (trzeci wynik) oraz ACS na poziomie 240.

Pierwszy dzień rywalizacji Team draken zakończył meczem z zespołem archa. Tutaj obejrzeliśmy już egzekucję – wyniki na Ascent 13:1 i na Bindzie 13:6 świadczą o tym najlepiej. Ponownie Patitek zagrał świetnie – tylko draken i Fearoth mieli lepsze statystyki. Jak wyglądały wyniki Polaka? K/d na poziomie 30-20 i ACS 279 wygląda bardzo przyzwoicie.

Team draken tym samym zajął drugie miejsce w grupie i awansował do ćwierćfinału turnieju. Ten odbędzie się w niedzielę. W sobotę zaś zobaczymy w grze Izaka i Lothara.