Według doniesień BK ROG Esports zastąpi Team Oplon w lidze francuskiej. Może być to pozytywna zmiana, choć organizacja podejmowała już kontrowersyjne decyzje. Natomiast ich pierwszym nabytkiem ma być Czekolad.

BK ROG Esports to świeża na LoL'owej scenie organizacja, gdyż zadebiutowała wiosną tego roku w drugiej lidze francuskiej. BKR jednak zbyt wiele nie zwojowało, ponieważ zajęło dopiero ośmą pozycję. Nie lepsze było zresztą lato, gdyż formacja skończyła na 7-8 miejscu, a w Coupe de France odpadła w drugiej rundzie. Ponadto BK ROG w lipcu podjęło kontrowersyjną decyzję, biorąc pod swoje skrzydła zawodnika, który publicznie wyzywał Zamulka, kiedy grali jeszcze wspólnie w UCAM Tokiers. Więcej o tym przeczytacie tutaj. Natomiast z Njim na pokładzie Francuzi zagrali pięć gier, z czego przegrali trzy i zrezygnowali ze współpracy z nim.

Miejmy nadzieję, że w lidze francuskiej BK ROG Esports będzie już podejmować jak najlepsze decyzje. Według doniesień pierwszą ma być sprowadzenie Czekolada, który dalej jest topowym środkowym w europejskich ligach regionalnych. Polak profesjonalnie gra już całkiem długo, a zaczynał w takich zespołach jak: Delusional Team, eMonkeyz, PRIDE, czy MAD Lions. Jednak na dobre jego kariera rozkręciła się w AGO Rogue. Wtem wygrał wiosenny split Ultraligi w 2020 roku, a latem zdobył mistrzostwo EU Masters. Po tym Paweł Szczepanik przeszedł do Excel Esports, aczkolwiek został wyrzucony po średnio udanym splicie. Lato 2021 roku dokończył zaś w MOUZ, z którym później wygrał zimowy puchar w Niemczech.

Natomiast ten rok 22-latek spędził we francuskim GameWard. Lato dla GW było rozczarowaniem, gdyż formacja uplasowała się dopiero na ósmej pozycji. Jednak latem Czekolad i spółka zajęli czwarte miejsce w LFL, a na EUM dotarli aż do półfinału, pokonując po drodze 3-0 X7 Esports. Indywidualnie zaś Polak miewał różne występy, ale na letnim EUM pokazał się z solidnej strony. Także z pewnością zasługuje na grę w lidze francuskiej, ale nie jestem przekonany do drużyny, którą wybrał. Coraz więcej się słyszy o mocnych składach innych zespołów, więc można się bać o to, że BK ROG po prostu zabraknie mocnych zawodników.