Plotki w końcu zostały potwierdzone! Poznaliśmy nową wyjściową piątkę G2 Esports w League of Legends. W składzie są między innymi Broken Blade, Flakked oraz Targamas.

Jedne z najbardziej ekscytujących plotek okienka transferowego znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. G2 Esports ujawniło pełną wyjściową piątkę League of Legends. W przyszłym roku w zespole zobaczymy aż trzech nowych zawodników, którzy dołączą do pozostających w zespole Rasmusa „Capsa” Winthera oraz Marcina „Jankosa” Jankowskiego.

Na górnej alei, na miejscu niegdyś należącym do Wundera zobaczymy Sergena „Broken Blade'a” Celika. Zawodnik pochodzenia niemiecko-tureckiego przez ostatnie 12 miesięcy reprezentował barwy FC Schalke 04 Esports. Wcześniej natomiast mogliśmy oglądać go w północnoamerykańskim TSM-ie. W obu zespołach, pomimo braku ogromnych sukcesów, stanowił najsolidniejszy punkt formacji.

Duet na dolnej alei będzie składać się z Victora „Flakkeda” Lirola oraz Raphaela „Targamasa” Crabbe. Strzelec dotychczas występował w hiszpańskiej lidze regionalnej, grając pod szyldem akademii MAD Lions. Swojej wartości dowiódł w trakcie zorganizowanych przez G2 Esports tryoutów. W przeciwieństwie do Targamasa, będzie to jego debiut w najlepszych rozgrywkach Europy. Zawodnik wsparcia miał swój epizod jeszcze w EU LCS-ie,  jednak po kilkumiesięcznej przygodzie powrócił do grania na poziomie ERL-i. Jego ostatni rok był naszpikowany sukcesami, albowiem zdobył dwukrotnie tytuł European Masters wraz z drużyną Karmine Corp.

Zmiany pośród „Samurajów” dotknęły także sztab trenerski oraz zaplecze drużyny. Jak informowaliśmy w minionych dniach, General Managerem zespołu został Romain Bigeard. W roli Head Coacha zobaczymy natomiast Dylana Falco wspieranego przez Rodrigo Oliveirę.