Sekcja esportowa klubu Widzew Łódź z kolejną drużyną. Wczoraj klub podał informację o zakontraktowaniu drużyny eFootball PES 2020.

Od lat toczy się dyskusja czy PES jest lepszy od FIFY, włodarze Red Wolves postanowili rozwiązać ten problem. Zatrudniając obie sekcje. Nowa drużyna będzie rywalizowała w lidze EPL 2020 gdzie gra toczy się w pojedynkach 10 na 10. Debiut już dziś w pierwszym meczu „wilcze derby” z WolVPes Esport Team. Transmisja spotkania rozpocznie się o godzinie 20:00 i będzie dostępna tutaj.

Plany zespołu nie ograniczają się tylko do krajowej rywalizacji. Red Wolves powalczy w Caelumpes League międzynarodowej rozgrywce
podzielonej na 4 dywizje. Skład prezentuje się następująco:
– Artur „Arts84PL” Nowak;
– Bartek „ba_rola” Rolnik;
– Bartłomiej „Trzcina96” Trzciński;
– Damian „Damis1112” Skalski;
– Dawid DawidSMS13 Zając (kapitan);
– Jakub „Jakub__Makus_PL” Zdunek;
– Łukasz „Lukaszw87” Więsyk;
– Marcin „CinekPL85” Gałęza;
– Mariusz „Gronkjer” Łoboda;
– Paweł „hugo87pl” Kochanowski;
– Paweł „pigul91_PL” Pituła;
– Przemysław „Zghermanizowany” Polaczyk;
– Radosław „radoksm” Winiarczyk;
– Sebastian „Stivi93_PL” Stawiński;
– Marcin „Brunkson” Warchoł.

Potencjał sceny PES zwiększa się i to widać chociażby po ostatnich inicjatywach PZPN-u, dbającego o jej rozwój. Nie zapominając o DNA naszego projektu stworzyliśmy drużynę opartą o kibiców Widzewa, którzy mają na swoim koncie niemałe osiągnięcia w grze. W tym ciężkim okresie pragniemy dostarczyć fanom kolejnych niezapomnianych wrażeń związanych z oficjalnymi występami „Czerwonych Wilków”. Nasza Wataha się powiększa, a ostatniego słowa jeszcze nie powiedzieliśmy – podkreślił Michał Franczyk, koordynator widzewskiego e-sportu.