W sieci pojawiają się kolejne informacje dotyczące powstającego shootera od Riot Games. Prawdopodobnie pierwsze oficjalne informacje otrzymamy już w marcu.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że kilka znanych ze sceny Counter-Strike'a osobistości, jak pasha, izak i NEO, miało okazję zagrać w Project A, czyli potencjalnego konkurenta CS:GO. Opinie na temat tytułu są bardzo pochlebne, a w sieci zaczynają pojawiać się kolejne z nich. Andre „nookyyy” Utesch, niemiecki były gracz Counter-Strike'a, obszernie wypowiedział się na temat shootera. Większość jego opinii pokrywa się z recenzjami danymi przez Piotra „izaka” Skowyrskiego, czyli w skrócie – tytuł swoją rozgrywką do złudzenia może przypominać nam doświadczenia z CS:GO.

Nowymi informacjami podzielił się Vadim Elistratov, dziennikarz założonego w 1999 roku portalu o technologi DTF.ru. Elistratov udał się do samego Los Angeles na testy gry, gdzie mógł porozmawiać z przedstawicielami Riot Games. Na początku swojej wypowiedzi zaznaczył, że „Project A” nie jest finalną nazwą tego produktu i zmieni się to „w nadchodzących tygodniach”. Od razu ujawnił, że już 2 marca będzie mógł oficjalnie przedstawić więcej informacji na temat samej gry jak i wyjazdu, co wskazuje na to, że Riot Games planuje wtedy odsłonić kolejne karty.

Po raz kolejny zostało zaznaczone, że Project A nie będzie grą wzorowaną na Overwatch, Paladins czy Team Fortress 2. Vadim porównał shootera od Riotu do Rainbow Six: Siege, szczególnie w kontekście umiejętności postaci. Każda „umiejka” jest ważna i ma wpływ na grę, lecz tylko wtedy gdy użyje się jej zgodnie z wcześniej zaplanowaną taktyką, a na pierwszym miejscu i tak będzie umiejętność celnego strzelania.

W wypowiedzi padło też stwierdzenie, że tej gry najbardziej powinno obawiać się Valve, bo to właśnie w społeczność CS:GO celuje Riot. Project A ma szansę zaszkodzić CS-owi, bo gra najprawdopodobniej będzie darmowa (tak jak wszystkie gry Riot Games do tej pory), a jedyną opłatą będą opcjonalne zmiany kosmetyczne. Póki co, premiera planowana jest wyłącznie na PC-tach.