PGE Polska Grupa Energetyczna została sponsorem tytularnym Dywizji Mistrzowskiej w Polskiej Lidze Esportowej (PLE). W ramach współpracy planowane są również aktywności dla uczniów.

Rok 2021 dla Polskiej Ligi Esportowej był przełomowy. Rozgrywki zostały przejęte przez nowy zespół, który wyniósł ligę na wyższy poziom, przyciągając przed odbiorniki rzeszę nowych widzów. Sukces dostrzegła PGE Polska Grupa Energetyczna, która zdecydowała się rozpocząć współpracę ze spółką PLE. PGE zostało sponsorem tytularnym Dywizji Mistrzowskiej, w której polskie zespoły będą walczyć o 100.000 złotych.

Jednak partnerstwo tytularne to nie wszystko, wszak jak możemy przeczytać w oświadczeniu – zakres współpracy pomiędzy PGE a PLE uwzględnia także zaangażowanie w projekty społeczne. W ramach umowy planowane jest między innymi przeprowadzenie konkursu dla szkół, szkoleń i warsztatów dla osób zainteresowanych branżą esportową.

Esport to forma rywalizacji, która budzi coraz większe zainteresowanie. PGE otwiera się na nowe możliwości współpracy i dostosowuje swoje działania sponsoringowe do zmieniającego się rynku. Polska Liga Esportowa ma ugruntowaną pozycję na rynku esportu. Zaangażowanie w sponsoring Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej otwiera PGE na nowoczesne wirtualne rozwiązania, co wpisuje się w założenia nowej Strategii Grupy PGE.

 – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Pozyskanie tak prężnego sponsora jak PGE Polska Grupa Energetyczna, który od lat wspiera rozwój sportu, jest przełomowym momentem dla polskich rozgrywek esportowych oraz dla samej Polskiej Ligi Esportowej. Jesteśmy przekonani, że wspólnie będziemy realizować założenia strategiczne Polskiej Ligi Esportowej oraz profesjonalizować polski esport na każdej jego płaszczyźnie.

 – powiedział  Paweł Kowalczyk, prezes zarządu Polskiej Ligi Esportowej.

Co ciekawe, w ubiegłym sezonie Polskiej Ligi Esportowej mogliśmy oglądać drużynę PGE Turów Zgorzelec, która po fenomenalnym występie w LOTTO Dywizji Profesjonalnej, wywalczyło sobie awans do wyższego szczebla rozgrywek. Organizacja, wprawdzie ze zmienionym składem, wystąpi w tegorocznej edycji Polskiej Ligi Esprotowej. Na ten moment nie jest znana data rozpoczęcia nowego sezonu, lecz już w niedalekiej przyszłości mamy otrzymać kolejne ogłoszenia związane z ligą.