Druga faza FLASHPOINT nabiera rozpędu – dzisiaj rozpocznie się rywalizacja w grupie C. Tym samym do gry wracają rallen i c0ntact, którzy przetestują debiutantów – Bad News Bears.

  • Denmark MAD Lions – United States Chaos

Na początek obejrzymy jednak starcie MAD Lions z Chaosem. Duńczycy zaliczyli falstart, przegrywając swój pierwszy mecz z HAVU 1:2. Od tamtego czasu jednak mają serię trzech zwycięstw z rzędu i wygląda na to, że gracze poradzili sobie już z brakiem HUNDENA. W genialnej formie jest przede wszystkim sjuush, który regularnie kręci wysokie ratingi ponad 1.15 (7/10 przypadków, raz 1.14). Zawodnik otrzymuje mocne wsparcie m.in. od Bubzkijego, który również prezentuje wysoką formę na turnieju. Jak to wygląda po drugiej stronie mapy? Chaos rozpoczął FLASHPOINT świetnie, wygrywając do zera z MIBR i Gen.G. Do pełni szczęścia zabrakło trzeciej wygranej, która umiejscowiłaby Chaos na pierwszym miejscu w tabeli grupy. Brak smooyi zapewne będzie nadal widoczny, Brytyjczyk bowiem był w pierwszym meczu mocnym punktem zespołu.

  • United States FunPlus Phoenix – European Union c0ntact

W drugim meczu na dziś FunPlus Phoenix zadebiutuje w nowym składzie – w barwach chińskiej organizacji zagrają gracze Bad News Bears. Amerykanie kilkanaście godzin przed meczem potwierdzili swój udział po tym, jak musieli zastąpić inny amerykański zespół – Swole Patrol. Więcej przeczytasz o tym tutaj. FPX jako organizacja to pasmo porażek na FLASHPOINT – najpierw duński skład przegrał 1:2 z Cloud9, by później oddać walkoverem mecz z Orgless. Jak gra Bad News Bears? Zespół w marcu walczył w ESEA MDL Season 33, gdzie rywalizował z dosyć anonimowymi drużynami. Ostatecznie Niedźwiedzie wygrały ligę, czym zwróciły uwagę właśnie FPX. Ich dzisiejszy rywal – c0ntact – to z pewnością przeciwnik z o wiele wyższej półki, niż ci znani z MDL-a. Europejski skład na FLASHPOINT dobrze wszedł w turniej, wygrywając pierwszy mecz z Copenhagen Flames 2:0. Później jednak przyszły dwie porażki i ostatecznie rallen i spółka zajęli 3. miejsce w grupie. Tym samym muszą rozegrać bardzo dobrą drugą fazę, by myśleć o awansie do play-off.

Plan rozgrywek na dziś:

19:00 Denmark MAD Lions – United States Chaos

22:00 United States FunPlus Phoenix – European Union c0ntact

Za realizację polskiej transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo. Wszystkie spotkania z      rozgrywek FLASHPOINT transmitowane są z polskim komentarzem na ESPORT NOW na platformie twitch.tv. W roli komentatorów zobaczymy Radosława “Mad1” Florkowskiego, Jakuba “swelder” Grzegorskiego, Oskara “DeerFluffy” Formelle i Kamila “dziukensa” Dziuka.