FunPlus Phoenix przekaże swojego slota w drugiej fazie FLASHPOINT drużynie Bad News Bears, a nie Swole Patrol. To kolejna zmiana w trakcie rozgrywek.

W piątek informowaliśmy, że Swole Patrol zagra pod banderą FunPlus Phoenix w drugiej fazie FLASHPOINT, tym samym zastępując ex-Heroic. Jak widać, zamieszanie z chińską organizacją nadal trwa, bowiem już w trakcie drugiej fazy doszło do kolejnych zmian – do turnieju dołączy Bad News Bears. Kością niezgody pomiędzy FPX a Swole Patrol było rozgrywanie meczów pod inną nazwą. Amerykanie nie zgodzili się na grę jako FunPlus Phoenix.

Zamieszanie z FPX trwa właściwie przez cały turniej. Organizacja dołączyła do ligi w ostatnim momencie, kontraktując skład Heroic. Po decyzji es3taga (zawodnik dołączy w lipcu do Astralis) udział zespołu w FLASHPOINT stanął jednak pod znakiem zapytania. Ostatecznie Duńczycy wycofali się z rozgrywek, a chińska organizacja, która posiada slot do ligi, musiała na szybko szukać innych rozwiązań. Najpierw zgłosiła się do Swole Patrol, ci jednak nie dogadali się z Chińczykami. Ostatecznie pod banderą Feniksów zagra skład Bad News Bears, który rozpocznie drugą fazę z dorobkiem 15 punktów.

ptr i spółka będą grać w grupie C, w której znajdują się jeszcze MAD Lions, Chaos i c0ntact. Pierwszy mecz BND już dziś o godzinie 22.

Skład Bad News Bears, który zagra w FLASHPOINT:

  • United States Peter „ptr” Gurney
  • United States Mitch „mitch” Semago
  • United States Michael „dapr” Gulino
  • Canada Jonathan „Jonji” Carey
  • United States Austin „crashies” Roberts