Zgodnie z wszelkimi przewidywaniami Michał „Sroka” Srokosz stał się pierwszym zawodnikiem esportowej drużyny Legii Warszawa. Swój debiut będzie miał podczas Legia eSports Cup, które odbędzie się już w najbliższy weekend.

Jak informowaliśmy kilka dni temu Michał „Sroka” Srokosz znalazł się w kręgu zainteresowań Legii Warszawa, aby stać się pierwszym graczem, który będzie reprezentował esportową dywizję klubu. Dziś możemy być już pewni, że to właśnie on zasili Legia eSports. Co ciekawe, mimo tego, że mierzyć się on będzie z innymi na ekranie monitora, to przeszedł podobne badania medyczne, co każdy nowy zawodnik dołączający do klubu.

W filmie prezentującym Srokę jako nowego zawodnika Legia eSports, gracz skomentował swoją decyzję o dołączeniu do Legii:

Jest to bardzo duże wyróżenienie, ponieważ będę reprezetnował barwy profesjonalnego klubu piłkarskiego. Jest to nowe doświadczenie, które przyniesie sporo emocji.

Swój debiut Sroka będzie mieć podczas Legia eSports Cup, turnieju zorganizowanego przez Mistrzów Polski w piłkę nożną. Wezmą w nich udział zawodnicy Manchesteru CityVfL Wolfsburg czy Paris Saint-Germain. Oznacza to, że rywalami reprezentanta Polski będą gracze, którzy reprezentują inne kluby sportowe. W puli nagród znajduje się aż 3500 euro, a sam turniej odbywać się będzie w najbliższy weekend – 5 i 6 listopada.

W przeszłości Sroka występował w ALSEN-Team, w barwach którego wielokrotnie okazywał się być jednym z najlepszych polskich zawodników FIFA. Do tej pory udało mu się zdobyć m.in. Mistrzostwo Polski, dwukrotnie znalazł się na drugiej pozycji podczas Cracow Game Spot, a także trzecie miejsce w turnieju Matcharena.eu i Euro Arena PRO League.