Polska Liga Esportowa ujawniła część informacji dotyczących nadchodzącego seznu, który rozpocznie się już 14 października.

Pod koniec lipca bieżącego roku, Polska Liga Esportowa zaprezentowała swój nowy zespół, który zajął się pracami nad nadchodzącym sezonem. Dziś ujawniono, że już 14 października rozpocznie się pierwszy, jesienny sezon w grze Counter-Strike: Global Offensive. W rozgrywkach weźmie udział osiem zespołów, które rozegrają ze sobą siedem kolejek, rywalizując w spotkaniach best-of-three. Finał zaplanowany jest na grudzień 2020, a w puli nagród znalazło się 100.000 złotych.

Partnerem Strategicznym Polskiej Ligi Esportowej został legalny bukmacher – eWinner, którego ambasadorem jest Marcin Gortat. Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, będzie występować jako główny partner Polskiej Ligi Esportowej oraz partner tytularny Dywizji Profesjonalnej.

Zdecydowanie najgłośniejszym wydarzeniem dotyczącym nadchodzącego sezonu Polskiej Ligi Esportowej będzie debiut Liquid Biceps, czyli nowopowstałej drużyny Jarosława „pashy” Jarząbkowskiego. Były reprezentant Virtus.pro wróci do profesjonalnych rozgrywek po prawie dwuletniej przerwie. Oprócz nowej dywizji Teamu Liquid w rozgrywkach wystąpią Izako Boars, Wisła All In! Games Kraków, PompaTeam, Illuminar Gaming, Actina PACT, AVEZ Esport oraz HONORIS.

W jesiennym sezonie w turnieju udział weźmie 8 czołowych drużyn polskiej sceny CounterStrike: Global Offensive. Pojawią się zwycięzcy poprzednich edycji, starzy weterani oraz nowe, młode talenty. Jesienny sezon Polskiej Ligi Esportowej to ponad 30 spotkań w każdej dywizji. Spodziewamy się rywalizacji na najwyższym poziomie. Mamy też w zanadrzu kolejne tytuły esportowe, które chcielibyśmy wdrożyć w struktury Polskiej Ligi Esportowej w najbliższym czasie. Pracujemy nad dopięciem ostatnich szczegółów.

 – mówi Adam „destru” Gil, odpowiedzialny za struktury rozgrywek

Polska Liga Esportowa podjęła współpracę z Polsat Games, które zajmie się transmisją rozgrywek ze swojego studia. W każdą środę oraz czwartek, rozpoczynając od 14 października, mecze CS:GO będzie można oglądać w telewizji Polsat Games oraz w internecie na platformach IPLA, Twitch i YouTube. Grono komentatorskie zostanie ogłoszone wkrótce.

Kolejną nowością w Polskiej Lidze Esportowej będą rozgrywki w Pro Evolution Soccer. Na chwilę obecną wiadomo, że komentatorem spotkań w wirtualną piłkę nożną będzie Bartosz „bejott” Jakubowski, czyli gracz ze sceny FIFA, który osiągnął wiele sukcesów na polskim podwórku. Niebawem mamy dowiedzieć się więcej szczegółów dotyczących zawodów w PES, jak również w inne tytuły sportowe. Ma to na celu zdobycie nowych widzów, dotychczas niezwiązanych z esportem.

Przypomnijmy, że na początku lipca ogłoszono, że organizacją rozgrywek nie zajmuje się agencja gamingowa Fantasyexpo, a nowopowstała spółka Polska Liga Esportowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Funkcję prezesa objął Paweł Kowalczyk, którego od strony PRowo-mediowej w projekcie wspiera Radosław Wójcik. Za struktury rozgrywek odpowiada Adam Gil od lat związany z polską sceną esportową. Do Joanny Marks, Patryka Wolskiego, Bartosza Borowskiego, Jowity Dworniak, Wojciecha „Łoza” Łozowskiego, dołączyły nowe osoby: Daniel Troszczyński, który został głównym administratorem rozgrywek, Kamil Rzeźnik – przejął odpowiedzialność za Social Media i Roksana Zienkiewicz jako wsparcie sprzedaży.