Według informacji, które dziś w nocy pojawiły się w sieci, zastępcą Olofa „olofmeistera” Kajbjera w FaZe Clanie miałby być szesnastoletni gracz z Litwy.

W nocy informowaliśmy o tym, że jeden z najbardziej utytułowanych graczy Counter-Strike'a zdecydował się odwiesić myszkę na kołek i zrobić sobie przerwę od rywalizacji na najwyższym poziomie. Decyzja Olofa „olofmeistera” Kajbjera może być zrozumiała, lecz jest dosyć zaskakująca. FaZe Clan zaliczył ostatnio fenomenalną serię ESL One: Road to Rio, gdzie wygrał osiem spotkań z rzędu, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w rozgrywkach.

Według informacji udostępnionych przez portal DBLTAP, miejsce olofmeistera zastąpi szesnastoletni Litwin – Aurimas „Bymas” Pipiras. Gracz wprawdzie posiada niewielkie doświadczenie na profesjonalnej scenie, lecz nie można mu odmówić talentu strzeleckiego. Pod koniec ubiegłego roku wraz z 1337HUANIA zdobyli pierwsze miejsce podczas Baltic Masters Season 3 Finals, a Bymas mógł pochwalić się ratingiem na poziomie 1.27 w całym turnieju. Oprócz tego w październiku ubiegłego roku wygrał Faceit Pro League zgarniając $4.500.

Jednak nie byłby to pierwszy raz gdy FaZe Clan korzysta z mało doświadczonego zawodnika. We wrześniu ubiegłego roku, amerykańska organizacja zadziwiła wielu ekspertów Counter-Strike'a kontraktując młodego gracza z Łotwy – Helvijsa „broky'ego” Saukantsa, który obecnie świetnie wpasował się w międzynarodowy skład.

Jeśli doniesienia się potwierdzą, FaZe Clan będzie wyglądać następująco:

  • Norway Håvard „rain” Nygaard
  • Bosnia and Herzegovina Nikola „NiKo” Kovač
  • Brazil Marcelo „coldzera” David
  • Latvia Helvijs „broky” Saukants
  • Lithuania Aurimas „Bymas” Pipiras (okres próbny)
  • Serbia Janko „YNk” Paunović (trener)
  • Sweden Olof „olofmeister” Kajbjer (przerwa)