Olof „olofmeister” Kajbjer zakomunikował, że musi odpocząć od CS-a. Przed momentem jego oświadczenie pojawiło się na oficjalnym profilu FaZe!

Nie tak dawno Astralis ogłosiło, że Lukas „gla1ve” Rossander przez trzy miesiące będzie odpoczywał od rywalizacji na najwyższym poziomie, ponieważ od dłuższego czasu występowały u niego objawy stresu i wypalenia. Dziś dowiedzieliśmy się, że przerwa od CS:GO czeka również legendarnego zawodnika ze Szwecji – Olofa „olofmeister” Kajbjera. Członek FaZe zrezygnował z gry w głównym składzie. W poście na kanałach social media swojego klubu zakomunikował, że dalej kocha grę, scenę, lecz po prostu potrzebuje regeneracji, która pozwoli mu odzyskać motywację.

Olof trafił pod banderę amerykańskiej organizacji w 2017 roku po tym, jak zakończył współpracę z fnatic. Od tamtego momentu w barwach FaZe Clanu zdobył m.in. trofeum ESL One New York 2017ELEAGUE Premier 2017 oraz BLAST Pro Series Miami 2019. W minionych tygodniach Kajbjer razem ze swoim zespołem skupiał się na ESL One: Road to Rio – EU, w ramach którego w fazie grupowej zaliczył imponujące siedem zwycięstw z rzędu. W play-offach był niezwykle bliski awansu do Wielkiego Finału, ale na drodze stanęło mu G2. Ostatecznie zakończył zatem rywalizację na 3. miejscu, które i tak było solidnym rezultatem.

Już od 25. maja, czyli nadchodzącego poniedziałku, FaZe wystartuje w kolejnych zmaganiach – DreamHack Masters Spring – EU. Tym razem nie zagra jednak o jak najlepszy wynik w podstawowej piątce, bowiem tak jak wspominaliśmy – w gronie Janko „YNk” Paunović zabraknie szwedzkiego weterana. Kiedy olofmeister wróci? Kto go zastąpi? W tej chwili nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na te pytania, ponieważ FaZe Clan o tym nie poinformował. Musimy uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać następnych ogłoszeń.

Warto podkreślić, że to nie pierwszy raz, kiedy Olof potrzebuje odpoczynku od CS-a. Taka sytuacja miała miejsce w 2018 roku i wtedy FaZe Clan korzystało z pomocy Richarda „Xizt” Landströma i Jorgen „cromen” Robertsen. Co ciekawe – zarówno z jedny, jak i drugim formacja osiągnęła sukces. Z Xiztem udało jej się wygrać IEM Sydney 2018, a z cromenem ESL One: Belo Horizonte 2018.

Aktualnie dywizja CS:GO w FaZe prezentuje się więc następująco:

  • Bosnia and Herzegovina Nikola „NiKo” Kovač
  • Brazil Marcelo „coldzera” David
  • Norway Håvard „rain” Nygaard
  • Latvia Helvijs „broky” Saukants
  • Serbia Janko „YNk” Paunović – trener
  • Sweden Olof „olofmeister” Kajbjer – przerwa od gry