Na koniec tego dnia faworyci nie zawiedli, dzięki czemu Astralis przechodzi do ćwierćfinału, a Team Liquid eliminuje North i już jutro Amerykanie zagrają w meczu o wszystko.

  • Denmark Astralis 2:1 Serbia CR4ZY

Pistoletówka padła łupem Astralis, dzięki czemu mogli oni bez większego problemu wygrać dwie następne potyczki. CR4Zy się nie poddawało tak łatwo i po chwili to oni wygrywali 5:4, lecz Duńczycy swoim doświadczeniem pokazywało cały czas, iż to oni bronią tutaj tytułu i zniwelowali stratę do wyłącznie jednego oczka. Po zmianie stron zespół Magiska nie pozostawił żadnych złudzeń rywalom i oprócz trzech zdobytych oczek przez nexa i spółkę udało im się bez większego problemu zamknąć pierwszą mapę wynikiem 16:11.

Druga mapa znów z początku lepiej układała się Duńczykom, lecz kolejny raz debiutanci Majora nie pozostawali dłużni, przez co do pierwszej połowy tracili wyłącznie trzy punkty. Po połowie antyterroryści próbowali wykorzystać swoją przewagę punktową i zakończyć całe widowisko, lecz ich rywala nie składali broni i po świetnym powrocie doprowadzili do dogrywki. W niej po niesamowicie wyrównanym pojedynku, który obfitował w świetne akcje, czarny koń całego turnieju wygrał 31:29.

Na ostatniej mapie, czyli Vertigo zwycięzcy Majora w Katowicach nie pozostawili już suchej nitki na CR4ZY, przez co Duńczycy mimo przegrania pierwszej pistoletówki na trzynaście rund wygrali ich aż jedenaście. Po zmianie stron Astralis grało cały czas swoje i dzięki temu po chwili mogli się oni cieszyć z wygranej.

  • United States Team Liquid 2:0 Denmark North

Starcie na Mirage było na początku wyłącznie pod dyktando aktualnie najlepszej drużyny na świecie. Udało im się zwyciężyć w pistoletówce, a następnie w pięciu kolejnych potyczkach co dało im już na start dobrą zaliczkę punktową. Potem przyszła zamiana ról i to Duńczycy zaczęli dominować, grając po stronie broniącej. Zrobili to samo co ich rywale, czyli po sześciu rundach doprowadzili do remisu i mimo jednej odpowiedzi ze strony Team Liquid, to jednak North minimalnie prowadziło po pierwszej połowie. Po zmianie stron sytuacja się wyklarowała i ekipa nitr0 po małych turbulencjach zakończyła pierwszą mapę zwycięstwem 16:12.

Druga potyczka kolejny raz od początku była pod całkowitą kontrolą formacji Team Liquid. Amerykanie po stronie atakującej w ogóle nie odpuszczali i cały czas przypierali do ściany oponentów. North w starciu numer cztery zaskoczyło przeciwnika, lecz od razu po tym kolejne cztery rundy padły łupem drużyny NAFa. North cały czas wierzyło w swoje umiejętności i dzięki temu dali radę się postawić i doprowadzić do wyniku 6:9. Zmiana stron znowu przyniosła dobrze nam znane Liquid, które przejechało się po przeciwnikach i zamknęło cały mecz.


Za polską transmisję odpowiada agencja gamingowa FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.