zamknij stream Stream

StarLadder Major Berlin 2019

Najważniejszy turniej na scenie CS:GO powraca do Niemiec. Niegdyś w Kolonii, tym razem w Berlinie, najlepsze drużyny z całego świata staną w walce o okrągły milion dolarów.

Po trzech latach nieobecności, Major znów zostanie rozegrany u naszych zachodnich sąsiadów. Dwadzieścia cztery najlepsze drużyny z wszystkich zakątków świata zbiorą się w stolicy Niemiec aby walczyć o pulę nagród wynoszącą $1.000.000. Mistrzowie StarLadder Major Berlin 2019 wrócą do domów bogatsi o połowę tej sumy.

Major rozpocznie się od Fazy Pretendentów, która trwać będzie od 23 do 26 sierpnia, a następnie Faza Legend rozegrana zostanie w dniach od 28 sierpnia do 1 września. Po nich nastąpi kilkudniowa przerwa i od 5 września będziemy mogli śledzić ostatni, najważniejszy etap – Fazę Pucharową.

Podział nagród

Pula nagród StarLadder Major Berlin 2019 wynosi $1,000,000 (USD) i została rozdzielona następująco:

1. miejsce – $ 500 000 (USD)
2. miejsce – $ 150 000 (USD)
3-4. miejsce – $ 70 000 (USD)
5-8. miejsce – $ 35 000 (USD)
9-16. miejsce – $ 8 750 (USD)

Informacje

Spośród szesnastu zespołów wyłonione zostanie osiem drużyn, które awansują do kolejnego etapu – Fazy Legend. Rozgrywki poprowadzone zostaną według systemu szwajcarskiego, czyli drużyny z trzema zwycięstwami otrzymują promocję, zaś te z trzema przegranymi żegnają się z turniejem.

Harmonogram

Piątek, 23 sierpnia:

  • 12:00 – France Vitality 8:16 Kazakhstan Syman
  • 12:00 – United States NRG 17:19 Russian Federation DreamEaters
  • 13:15 – France G2 16:10 China TYLOO
  • 13:15 – Denmark North 16:5 Brazil INTZ
  • 14:30 – Brazil FURIA 16:6 European Union HellRaisers
  • 14:30 – European Union mousesports 16:6 Russian Federation forZe
  • 15:45 – Kazakhstan AVANGAR 13:16  Complexity
  • 15:45 – Serbia CR4ZY 16:13 Australia Grayhound
  • 19:00 – Kazakhstan Syman 14:16 Denmark North
  • 19:00 – United States NRG 16:7 China TYLOO
  • 20:15 – France G2 16:9 Russian Federation DreamEaters
  • 20:15 – France Vitality 16:9 Brazil INTZ
  • 21:30 – European Union mousesports 19:17 Kazakhstan AVANGAR
  • 21:30 – United States Complexity 5:16 European Union HellRaisers
  • 22:45 – Brazil FURIA 11:16 Serbia CR4ZY
  • 22:45 – Australia Grayhound 9:16 Russian Federation forZe

Sobota, 24 sierpnia:

  • 13:00 – France Vitality 14:16 Russian Federation DreamEaters
  • 13:00 – United States NRG 16:4 Kazakhstan Syman
  • 14:15 – Brazil FURIA 16:10 Russian Federation forZe
  • 14:15 – Kazakhstan AVANGAR 16:8 European Union HellRaisers
  • 15:30 – France G2 Esports 1:2 European Union mousesports
  • 15:30 – United States Complexity 2:0 China TYLOO
  • 18:45 – Denmark North 2:1 Serbia CR4ZY
  • 18:45 – Australia Grayhound 2:1 Brazil INTZ

Niedziela, 25 sierpnia:

  • 12:00 – Australia G2 Esports 2:0 Russian Federation forZe
  • 12:00 – Brazil FURIA 0:2 Kazakhstan Syman
  • 15:15 – United States NRG 2:0 Kazakhstan AVANGAR
  • 15:15 – United States Complexity 0:2 Australia Grayhound
  • 18:30 – Russian Federation DreamEaters 1:2 Serbia CR4ZY
  • 18:30 – France Vitality 2:0 European Union HellRaisers

Poniedziałek, 26 sierpnia:

  • 12:00 – Kazakhstan AVANGAR 2:1 Kazakhstan Syman
  • 15:15 – Russian Federation DreamEaters 2:0 Russian Federation forZe
  • 18:30 – France Vitality vs Australia Grayhound
Lp.DrużynaBilans
1.mousesports3-0
-North3-0
3.NRG3-1
-G2 Esports3-1
-CR4ZY3-1
6.AVANGAR3-2
-DreamEaters3-2
-Vitality3-2
9.Grayhound Gaming2-3
-forZe2-3
-Syman Gaming2-3
12.HellRaisers1-3
-Complexity1-3
-FURIA1-3
15.INTZ0-3
-TYLOO0-3

Uczestnicy poprzedniego Majora

France Nathan „NBK-” Schmitt
France Dan „apEX” Madesclaire
France Cédric „RpK” Guipouy
France Mathieu „ZywOo” Herbaut
United Kingdom Alex „ALEX” McMeekin
France Rémy „XTQZZZ” Quoniam (trener)

France Vitality

Kazakhstan Timur „buster” Tulepov
Kazakhstan Alexey „Qikert” Golubev
Russian Federation Ali „Jame” Djami
Russian Federation Dauren „AdreN” Kystaubayev
Uzbekistan Sanjar „SANJ” Kuliev
Kazakhstan Dastan „dastan” Akbaev (trener)

Kazakhstan AVANGAR

France Richard „shox” Papillon 
France François „AmaNek” Delaunay 
France Kenny „kennyS” Schrub 
France Lucas „Lucky” Chastang 
France Audric „JaCkz” Jug 
France Damien „maLeK” Marcel (trener)

France G2 Esports

Ukraine Kirill „ANGE1” Karasiow
Jordan Issa „ISSAA” Murad
Czech Republic Tomáš „oskar” Šťastný
Spain Christian „loWel” Garcia Antoran
Lithuania Žygimantas „nukkye” Chmieliauskas
Ukraine Sergey „lmbt” Bezhanov (trener)

European Union HellRaisers

United States Timothy „autimatic” Ta
United States Will „RUSH” Wierzba
Sweden Maikil „Golden” Selim
Sweden Robin „flusha” Rönnquist
France Fabien „kioShiMa” Fiey
United States Jordan „Zellsis” Montemurro (trener)

United States Cloud9

United Kingdom Rory „dephh” Jackson
United States Shahzeeb „ShahZaM” Khan 
Australia Ricardo „Rickeh” Mulholland 
United States Hunter „SicK” Mims 
United States Owen „oBo” Schlatter 
United States Matt „Warden” Dickens (trener)

United States Complexity

Laureaci Minorów

Netherlands Chris „chrisJ” de Jong 
Estonia Robin „ropz” Kool 
Denmark Finn „karrigan” Andersen
Turkey Özgür „woxic” Eker 
Slovakia David „frozen” Čerňanský 
Denmark Allan „Rejin” Petersen (trener)

European Union mousesports

United States Tarik „tarik” Celik
Canada Peter „stanislaw” Jarguz
United States Vincent „Brehze” Cayonte
Bulgaria Cvetelin „CeRq” Dimitrov
United States Ethan „nahtE” Arnold
United States Chet „ImAPet” Singh (trener)

United States NRG

Russian Federation Dmitriy „facecrack” Alekseyev
Russian Federation Andrey „Jerry” Mekhryakov
Russian Federation Almaz „almazer” Assadulin
Russian Federation Bogdan „xsepower” Chernikov
Russian Federation Evgeny „FL1T” Lebedev
Russian Federation Anatoliy „liTTle” Yashin (trener)

Russian Federation forZe

Mongolia Erdenetsogt „erkaSt” Gantulga
Australia Chris „dexter” Nong
Australia Oliver „DickStacy” Tierney
Australia Liam „malta” Schembri
New Zealand Simon „Sico” Williams
Ireland Neil „Neil_M” Murphy

Australia Grayhound Gaming

Serbia Nestor „LETN1”  Tanić
Bosnia and Herzegovina Nemanja „huNter-” Kovač
Serbia Nemanja „nexa” Isaković
Lithuania Rokas „EspiranTo” Milasauskas
Finland Otto „ottoNd” Sihvo
Serbia Luka „emi” Vuković (trener)

Serbia CR4ZY

Brazil Yuri „yuurih” Gomes
Brazil Andrei „arT” Piovezan
Brazil Vinicius „VINI” Figueiredo
Brazil Kaike „kscerato” Cerato
Brazil Rinaldo „AbleJ”  Moda
Brazil Nicholas „guerri” Nogueira (trener)

Brazil FURIA Esports

Kazakhstan Sanzhar „neaLaN” Ishkakov
Azerbaijan Maksim „t0rick” Zaikin
Russian Federation Ilya „Perfecto” Zalutskiy
Kazakhstan Ramazan „Ramz1k” Bashizov
Belgium Nicolas „Keoz” Dgus
Kazakhstan Asset „Solaar” Sembiev (trener)

Kazakhstan Syman Gaming

China HaoWen „somebody” Xu
Indonesia Hansel „BnTeT” Ferdinand
Hong Kong Cheung „Freeman” Wing Hei
China YuLun „Summer” Cai
China YuanZhang „Attacker” Sheng
China Zhenghao „DANK1NG” Lv (trener)

China TYLOO

Denmark Philip „aizy” Aistrup
Denmark Valdemar „valde”  Bjørn
Denmark Markus „Kjaerbye” Kjærbye
Denmark Nicklas „gade” Gade
Denmark Jakob „JUGi” Hansen
Denmark Torbjørn „mithR” Nyborg (trener)

Denmark North

Russian Federation Anton „speed4k” Titov
Russian Federation Semyon „kinqie” Lisitsyn
Russian Federation Vladislav „Krad” Kravchenko
Russian Federation Igor „Forester” Bezotecheskiy
Russian Federation Svyatoslav „svyat” Dovbakh
Russian Federation Alexander „zoneR” Bogatyrev (trener)

Russian Federation DreamEaters

Brazil Vito „kNgV-” Giuseppe
Brazil Marcelo „chelo” Cespedes
Brazil Alexandre „xand” Zizi
Brazil Lucas „destiny” Bullo
Brazil Gustavo „yeL” Knittel
Brazil Alessandro „Apoka” Marcucci (trener)

Brazil INTZ Esports

Informacje

Na etapie Fazy Nowych Legend znów jest szesnaście drużyn, a w tym osiem wyłonionych z Fazy Pretendentów oraz osiem, które otrzymały status Legendy na poprzednim Majorze. Po raz kolejny zobaczymy tutaj zmagania w systemie szwajcarskim, gdzie połowa drużyn przejdzie do play-offów.  Ekipy z bilansem 0-3 nie mają zapewnionego udziału w kolejnym Majorze.

Harmonogram

Środa, 28 sierpnia:

  •  12:00 – Finland ENCE 16:5 Kazakhstan AVANGAR
  • 13:15 – Denmark Astralis 16:9 Russian Federation DreamEaters
  • 14:30 – United States NRG 16:14 Australia Renegades
  • 15:45 – United States Liquid 16:9 Serbia CR4ZY
  • 17:00 – France Vitality 16:9 Denmark North
  • 18:15 – European Union FaZe 16:8 European Union mousesports
  • 19:30 – Australia Natus Vincere 17:19 France G2 Esports
  • 20:45 – Brazil MIBR 16:12 Sweden Ninjas in Pyjamas

Czwartek, 29 sierpnia:

  • 12:00 – Australia Renegades 13:16 Kazakhstan AVANGAR
  • 13:15 – Russian Federation Natus Vincere 16:7 Russian Federation DreamEaters
  • 14:30 – Sweden Ninjas in Pyjamas 10:16 Serbia CR4ZY
  • 15:45 – Denmark North 13:16 European Union mousesports
  • 17:00 – United States Liquid 9:16 United States NRG
  • 18:15 – European Union FaZe 7:16 France Vitality
  • 19:30 – Finland ENCE 16:8 Brazil MIBR
  • 20:30 – Denmark Astralis 16:7 France G2

Piątek, 30 sierpnia:

  • 13:00 – Denmark Natus Vincere 17:19 European Union mousesports
  • 13:00 – United States Liquid 18:22 Kazakhstan AVANGAR
  • 14:15 – Brazil MIBR 4:16 France G2 Esports
  • 14:15 – European Union FaZe Clan 9:16 Serbia CR4ZY
  • 15:30 – Finland ENCE 2:0 France Vitality
  • 15:30 – Australia Renegades 2:0 Russian Federation DreamEaters
  • 18:45 – Denmark Astralis 0:2 United States NRG
  • 18:45 – Sweden Ninjas in Pyjamas 0:2 Denmark North

Sobota, 31 sierpnia:

  • 12:00 – France G2 Esports 1:2 Kazakhstan AVANGAR
  • 12:00 – Russian Federation Natus Vincere 2:0 Brazil MIBR
  • 15:15 – European Union FaZe Clan 1:2 Australia Renegades
  • 15:15 – France Vitality 2:0 European Union mousesports
  • 18:30 – United States Liquid 2:0 Denmark North
  • 18:30 – Denmark Astralis 2:1 Serbia CR4ZY

Niedziela, 1 września:

  • 12:00 – France G2 Esports 1:2 Australia Renegades
  • 15:15 – United States Liquid 2:0 European Union mousesports
  • 18:00 –  Serbia CR4ZY 1:2 Russian Federation Natus Vincere
Lp.DrużynaBilans
1.ENCE3-0
-NRG3-0
3.AVANGAR3-1
-Vitality3-1
-Astralis3-1
6.Renegades3-2
-Natus Vincere3-2
-Team Liquid3-2
9.mousesports2-3
-CR4ZY2-3
-G2 Esports2-3
12.FaZe Clan1-3
-North1-3
-MIBR1-3
15.Ninjas in Pyjamas0-3
-DreamEaters0-3

Uczestnicy

Denmark Nicolai „dev1ce” Reedtz 
Denmark Peter „dupreeh” Rasmussen 
Denmark Andreas „Xyp9x” Højsleth 
Denmark Lukas „gla1ve” Rossander 
Denmark Emil „Magisk” Reif 
Denmark Danny „zonic” Sørensen (trener)

Denmark Astralis

Finland Aleksi „allu” Jalli
Finland Aleksi „Aleksib” Virolainen
Finland Jere „sergej” Salo
Finland Jani „Aerial” Jussila
Finland Sami „xseveN” Laasanen
Finland Slaava „Twista” Räsänen (trener)

Finland ENCE eSports

Russian Federation Kirill „Boombl4” Mikhailov
Russian Federation Egor „flamie” Vasilyev
Ukraine Oleksandr „s1mple” Kostyliev
Ukraine Daniil „Zeus” Teslenko
Russian Federation Denis „electronic” Sharipov
Ukraine Mykhailo „kane” Blagin (trener)

Russian Federation Natus Vincere

Brazil Gabriel „FalleN” Toledo
Brazil Fernando „fer” Alvarenga
Brazil Epitácio „TACO” de Melo
Brazil Lucas „LUCAS1” Teles
Brazil Wilton „zews” Prado 

Brazil MIBR

Norway Håvard „rain” Nygaard
Poland Filip „NEO” Kubski
Bosnia and Herzegovina Nikola „NiKo” Kovač
Slovakia Ladislav „GuardiaN” Kovács
Sweden Olof „olofmeister” Kajbjer
Serbia Janko „Ynk” Paunović (trener)

European Union FaZe Clan

United States Nicholas „nitr0” Cannella
United States Jonathan „EliGE” Jablonowski
Canada Russel „Twistzz” Van Dulken
Canada Keith „NAF” Markovic 
United States Jacky „Stewie2K” Yip
United States Eric „adreN” Hoag (trener)

United States Team Liquid

Australia Aaron „AZR” Ward
Australia Justin „jks” Savage
Norway Joakim „jkaem” Myrbostad
Australia Jay „liazz” Tregillgas
New Zealand Sean „Gratisfaction” Kaiwai
Serbia Aleksandar „kassad” Trifunović (trener)

Australia Renegades

Sweden Patrik „f0rest” Lindberg
Sweden Christopher „GeT_RiGhT” Alesund
Sweden Fredrik „REZ” Sterner
Sweden Maikil „Golden” Kunda Selim
Sweden Jonas „Lekr0” Olofsson
Sweden Faruk „pita” Pita (trener)

Sweden Ninjas in Pyjamas

Laureaci poprzedniego etapu

France Nathan „NBK-” Schmitt
France Dan „apEX” Madesclaire
France Cédric „RpK” Guipouy
France Mathieu „ZywOo” Herbaut
United Kingdom Alex „ALEX” McMeekin
France Rémy „XTQZZZ” Quoniam (trener)

France Vitality

Kazakhstan Timur „buster” Tulepov
Kazakhstan Alexey „Qikert” Golubev
Russian Federation Ali „Jame” Djami
Russian Federation Dauren „AdreN” Kystaubayev
Uzbekistan Sanjar „SANJ” Kuliev
Kazakhstan Dastan „dastan” Akbaev (trener)

Kazakhstan AVANGAR

France Richard „shox” Papillon 
France François „AmaNek” Delaunay 
France Kenny „kennyS” Schrub 
France Lucas „Lucky” Chastang 
France Audric „JaCkz” Jug 
France Damien „maLeK” Marcel (trener)

France G2 Esports

Netherlands Chris „chrisJ” de Jong 
Estonia Robin „ropz” Kool 
Denmark Finn „karrigan” Andersen
Turkey Özgür „woxic” Eker 
Slovakia David „frozen” Čerňanský 
Denmark Allan „Rejin” Petersen (trener)

European Union mousesports

Denmark Philip „aizy” Aistrup
Denmark Valdemar „valde”  Bjørn
Denmark Markus „Kjaerbye” Kjærbye
Denmark Nicklas „gade” Gade
Denmark Jakob „JUGi” Hansen
Denmark Torbjørn „mithR” Nyborg (trener)

Denmark North

Russian Federation Anton „speed4k” Titov
Russian Federation Semyon „kinqie” Lisitsyn
Russian Federation Vladislav „Krad” Kravchenko
Russian Federation Igor „Forester” Bezotecheskiy
Russian Federation Svyatoslav „svyat” Dovbakh
Russian Federation Alexander „zoneR” Bogatyrev (trener)

Russian Federation DreamEaters

Serbia Nestor „LETN1”  Tanić
Bosnia and Herzegovina Nemanja „huNter-” Kovač
Serbia Nemanja „nexa” Isaković
Lithuania Rokas „EspiranTo” Milasauskas
Finland Otto „ottoNd” Sihvo
Serbia Luka „emi” Vuković (trener)

Serbia CR4ZY

United States Tarik „tarik” Celik
Canada Peter „stanislaw” Jarguz
United States Vincent „Brehze” Cayonte
Bulgaria Cvetelin „CeRq” Dimitrov
United States Ethan „nahtE” Arnold
United States Chet „ImAPet” Singh (trener)

United States NRG

Informacje

Na tym etapie pozostaną sami najlepsi z najlepszych. Osiem zespołów, które otrzymuje status Nowych Legend i mają zagwarantowane miejsce w następnym Majorze. Faza pucharowa rozegrana zostanie według standardowej drabinki pojedynczej eliminacji, zaczynającej się od ćwierćfinałów.

Harmonogram

Czwartek, 5 września:

  • 15:00 – Finland ENCE 0:2 Australia Renegades
  • 18:30 – France Team Vitality 1:2 Kazakhstan AVANGAR

Piątek, 6 września:

  • 15:00 – Russian Federation Natus Vincere 0:2 United States NRG Esports
  • 18:30 – Denmark Astralis 2:0 United States Team Liquid

Sobota, 7 września:

  • 15:00 – Kazakhstan AVANGAR 2:0 Australia Renegades
  • 18:30 – United States NRG 0:2 Denmark Astralis

Niedziela, 8 września:

  • 17:30 – Germany Astralis vs Kazakhstan AVANGAR

Nowe Legendy

United States Tarik „tarik” Celik
Canada Peter „stanislaw” Jarguz
United States Vincent „Brehze” Cayonte
Bulgaria Cvetelin „CeRq” Dimitrov
United States Ethan „nahtE” Arnold
United States Chet „ImAPet” Singh (trener)

United States NRG

Finland Aleksi „allu” Jalli
Finland Aleksi „Aleksib” Virolainen
Finland Jere „sergej” Salo
Finland Jani „Aerial” Jussila
Finland Sami „xseveN” Laasanen
Finland Slaava „Twista” Räsänen (trener)

Finland ENCE eSports

France Nathan „NBK-” Schmitt
France Dan „apEX” Madesclaire
France Cédric „RpK” Guipouy
France Mathieu „ZywOo” Herbaut
United Kingdom Alex „ALEX” McMeekin
France Rémy „XTQZZZ” Quoniam (trener)

France Vitality

Denmark Nicolai „dev1ce” Reedtz 
Denmark Peter „dupreeh” Rasmussen 
Denmark Andreas „Xyp9x” Højsleth 
Denmark Lukas „gla1ve” Rossander 
Denmark Emil „Magisk” Reif 
Denmark Danny „zonic” Sørensen (trener)

Denmark Astralis

Russian Federation Kirill „Boombl4” Mikhailov
Russian Federation Egor „flamie” Vasilyev
Ukraine Oleksandr „s1mple” Kostyliev
Ukraine Daniil „Zeus” Teslenko
Russian Federation Denis „electronic” Sharipov
Ukraine Mykhailo „kane” Blagin (trener)

Russian Federation Natus Vincere

Kazakhstan Timur „buster” Tulepov
Kazakhstan Alexey „Qikert” Golubev
Russian Federation Ali „Jame” Djami
Russian Federation Dauren „AdreN” Kystaubayev
Uzbekistan Sanjar „SANJ” Kuliev
Kazakhstan Dastan „dastan” Akbaev (trener)

Kazakhstan AVANGAR

Australia Aaron „AZR” Ward
Australia Justin „jks” Savage
Norway Joakim „jkaem” Myrbostad
Australia Jay „liazz” Tregillgas
New Zealand Sean „Gratisfaction” Kaiwai
Serbia Aleksandar „kassad” Trifunović (trener)

Australia Renegades

United States Nicholas „nitr0” Cannella
United States Jonathan „EliGE” Jablonowski
Canada Russel „Twistzz” Van Dulken
Canada Keith „NAF” Markovic 
United States Jacky „Stewie2K” Yip
United States Eric „adreN” Hoag (trener)

United States Team Liquid