Weibo, oficjalny blog B5 (chiński odpowiednik FACEIT/ESEA) ujawnił datę wypuszczenia na światło dziennie silnika Source 2. Ma to nastąpić w połowie maja.

Na Reddicie gracze przetłumaczyli wpis z chińskiego portalu Weibo, w którym ujawniono datę premiery Source'a 2. Ma to mieć miejsce 18 maja. Ten przeciek pokrywa się dokładnie z przeciekiem z marca, który informował nas o tym, że Source 2 ma zostać wprowadzony w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Co prawda informacji z B5 nie powinno się traktować jako oficjalnych, w końcu jest to tylko strona trzecia, nie jest to wyciek od VALVE. Chiński odpowiednik FACEITA może jednak wiedzieć więcej na takie tematy, jak premiera nowego silnika gry, w której organizuje rozgrywki.

Według informacji Weibo VALVE 18 maja zamierza wprowadzić do gry silnik Source 2, ale także m.in. aplikację na smartfony do śledzenia swoich wyników meczów i nowy system wyszukiwania.

Wielu graczy CS:GO wyczekuje nowego silnika, który mógłby zacząć wykorzystywać pełny potencjał naszych komputerów, czyniąc rozgrywkę bardziej płynną. Ponadto Source 2 mógłby naprawić kilka błędów istniejących od premiery CS:GO, czyli na przykład problemy z podnoszeniem broni czy widzenie przez granaty dymne.

Na razie informacje z Weibo należy traktować raczej jako ciekawostkę, nie powinno się jej brać za pewnik. Jedno jest jednak pewne – VALVE w ostatnim czasie przypomniało sobie o CS:GO, dzięki temu mamy tak regularne aktualizacje. Ich ukoronowaniem mógłby być Source 2. Spekulacje na temat tego silnika krążą w internecie od lat, teraz jednak jest ostatni gwizdek, by zmiany wprowadzić w życie. Jest to związane z rosnącą konkurencją w postaci VALORANTA, którego premiera zaplanowana jest na lato 2020.