Riot podkręca atmosferę – w poniedziałek ogłoszono start wersji beta VALORANT. Ta rozpocznie się już w kwietniu, a dostęp do niej będą mieli gracze z Europy, Ameryki Północnej, Turcji, Rosji i innych krajów regionu CIS.

Sprawdziły się nasze spekulacje dotyczące wersji beta VALORANT – wersja testowa startuje 7 kwietnia na PC. Riot na razie udostępni ją na kilka regionów – Europę, Rosję, Turcję i Amerykę Północną, w przyszłości planuje jednak rozszerzyć dostęp na inne kraje. Wszystko zależy od możliwości logistycznych, ograniczonych obecnie przez pandemię koronawirusa.

Jak uzyskać dostęp?

Otrzymanie bety jest skrócone do trzech kroków:

  1. Zarejestruj konto Riot.
  2. Połącz konto Riot z Twitchem.
  3. Oglądaj streamy z VALORANT.

Liczba dostępnych miejsc jest jednak ograniczona, a przyznawanie dostępu polega na losowaniu wśród oglądających streamy. Riot zapewnia jednak, że zamierza dopuścić do gry jak największą ilość graczy, ale wszystko wciąż zależy od wydajności serwerów.

Riot zastrzega również, że beta może się w znacznym stopniu różnić od wersji końcowej. Ponadto gracze nie otrzymują żadnych bonusów na start, ani nie będą mogli zapisać swoich postępów w grze, by aktywować je wraz z premierą VALORANT. To, co jednak zostanie z graczem to VALORANT points, czyli punkty, które będzie można nabywać już w wersji beta. Te zostaną zachowane na koncie, a ponadto gracz otrzyma bonus +20%, gdy będzie dostępna wersja końcowa. Ma być to swego rodzaju podziękowanie od twórców za zaufanie i pomóc w rozwoju gry. Premiera VALORANT planowana jest na lato 2020.