Natus Vincere zaczyna wyprzedaż swoich zawodników. Sprawa nie tyczy się jednak głównego składu, a akademii organizacji. Wśród trójki, opuszczającej szeregi NAVI Junior, znajduje się Ilja „m0NESY” Osipow.

Takowy obrót spraw to woda na młyn dla kolejnych plotek dotyczących przede wszystkim m0NESY'ego. Młodziutki snajper był już przecież łączony z G2, jednocześnie samemu deklarując, iż jest gotowy na wyzwania związane z grą w najwyższym tierze. Nie ulega wątpliwości, że Samuraje prędzej czy później poszukają sobie klasowego snajpera, zwalniając z tej roli AmaNka. Taka okazja do zakontraktowania tego typu gracza na lata jak Osipow, może się prędko nie powtórzyć.

Poza diamencikiem akademii NAVI, na sprzedaż trafili również Aunkere i fear. Ten pierwszy z pewnością przykuje uwagę niejednej organizacji, gdyż również dał się poznać jako bardzo obiecujący gracz. Nieco bardziej mglista jest przyszłość fear'a – Ukrainiec miewał kłopoty w niełatwej (zwłaszcza w przy tak skromnym doświadczeniu) roli prowadzącego. Grał nierówno, a koledzy czasem bardzo gubili się pod jego komendami. Przed nim jeszcze sporo pracy, o ile w ogóle nie zmieni się jego rola w przyszłym zespole.

Co dalej z NAVI Junior? Akademia przejdzie przemianę generacyjną. Pierwsze pokolenie wyszkolonych zawodników przyniesie organizacji spory przypływ gotówki, a na swoją kolejkę do wykazania się czeka już spora grupka kolejnych młodziaków. W najmłodszej sekcji ukraińskiej organizacji NAVI Youth, jest obecnie sześciu graczy. Do tego cały czas pod skrzydłami Natus Vincere pozostanie headtrick, wokół którego będzie budowana nowa drużyna.

NAVI ma obecnie najbardziej złożony, a zarazem i wywierający największe wrażenie, system szkoleniowy na całej scenie CS:GO. Jest wiara w młodych, a przykład B1Ta pokazuje, że czasem niewielkim wkładem czasu, można znaleźć talent światowej klasy. Oczywiście, obecnie najlepiej wśród akademii radzi sobie ta z polskimi akcentami, a więc MOUZ NXT. Trzeba jednak zaznaczyć, że Myszy podpisywały tą piątkę, biorąc ich nie na samym starcie karier, a po wykonaniu kilku solidnych kroków przez każdego z nich. NAVI z kolei swoją młodzież jest w stanie wyciągnąć ze zwykłego serwera, dając dzieciakowi szansę ogromnego rozwoju i wielkiej esportowej przyszłości.