m0NESY udzielił bardzo szczerego wywiadu dla portalu HLTV. Ze szczególnie wielkim oburzeniem ze strony społeczności spotkały się słowa 16-latka na temat edukacji.

W wywiadzie dla HLTV m0NESY otwarcie stwierdził, że jest gotowy, aby dołączyć do drużyny ze ścisłego topu i rywalizować na turniejach największej rangi. 16-latek nie boi się ogromnego przeskoku, pomimo że zdaje sobie sprawę z tego, że najlepsze ekipy grają kompletnie inaczej niż te z tier 2 czy tier 3.

Najwięcej kontrowersji wywołały jednak słowa m0NESY’EGO na temat edukacji. 16-latek powiedział, że w tym roku szkolnym nie był jeszcze na ani jednych zajęciach i nie sądzi, aby jakiekolwiek wykształcenie było mu potrzebne. Utalentowany nastolatek dodał, że chce je zdobyć jedynie ze względu na swoich rodziców.

Poszedłem na wydział zarządzania esportem. Na tym wydziale ludzie bardzo dobrze rozumieją to, co robię, więc jestem w stanie opuścić niektóre zajęcia. W tym roku nie byłem jeszcze na ani jednych zajęciach – powiedział w wywiadzie dla HLTV 16-latek.

Wcześniej m0NESY nie miał takich przywilejów. W rozmowie z HLTV Rosjanin przyznał, że w przeszłości wychowawczyni 16-latka musiała kryć go przed radą pedagogiczną, tłumacząc, jego liczne nieobecności częstymi chorobami, podczas gdy ten przygotowywał się do turnieju czy meczu.