EMERITOS BANDITOS jeszcze przed rozpoczęciem sezonu ESEA Open dorobiło się problemów kadrowych, z których wyratuje ich Tomasz „phr” Wójcik.

Paweł „SAJU” Pawełczak poinformował, że pierwsze mecze EMERITOS BANDITOS w ESEA Open rozegrają z byłym reprezentantem Virtus.pro – Tomaszem „phr” Wójcikiem. Zmiana jest podyktowana problemami Jarosława „pashy” Jarząbkowskiego oraz Mateusza „MTZ” Malikowskiego.

W ostatnim czasie Jarząbkowski podzielił się na twitterze, że jego rodzina przeżywa bardzo ciężki okres, spowodowany problemami prywatnymi, których nie będziemy tutaj przytaczać. Z kolei Mateusz „MTZ” Malikowski, który był pierwotnie zapisany jako zmiennik w eBanditos, otrzymał karę czasową na platformie ESEA na okres trzech miesięcy. Ban najprawdopodobniej spowodowany jest używaniem niedawno odkrytego „triku” ze zmianą poziomu głośności różnych źródeł dźwięku.

Tymczasowo lukę w składzie EMERITOS BANDITOS wypełni Tomasz „phr” Wójcik. Ostatnio Tomasz gra wraz z Emerytami w VALORANTA i pod nazwą Fordon Boars wystąpią w Absolute Pro League. Były reprezentant Virtus.pro będzie grać razem z eBanditos do czasu, aż do gry powróci Jarosław Jarząbkowski.

34. sezon ESEA Open już wystartował, a drużyny mogą się umawiać na pierwsze spotkania. Na liście uczestników znalazło się 667 drużyn, z czego 128 ekip załapie się do fazy pucharowej. EMERITOS BANDITOS rozegra inauguracyjny mecz we wtorek 28 kwietnia o godzinie 20:00. Ich przeciwnikiem będzie UnionCollective.