x-kom AGO ogłosiło swój wyjściowy skład na najbliższe miesiące. Eryka „leman” Kocębę i Patryka „Sidney” Koraba zastąpią Oskar „oskarish” Stenborowski i Maciej „F1KU” Miklas.

Na początku marca x-kom AGO ogłosiło swój kolejny transfer – do drużyny dołączył Oskar „oskarish” Stenborowski, który został wykupiony od Illuminar Gaming. 22-latek tym samym został siódmym zakontraktowanym graczem przez Jastrzębie. Pojawiły się wtedy pytania, jak będzie wyglądał wyjściowy skład oraz na jakiej zasadzie będzie dochodziło do zmian w drużynie.

Organizacja dzisiaj podała swoją wizję na trzy najbliższe miesiące. Z ławki rezerwowych do składu wskakują oskarish oraz F1KU, a poza zespołem obecnie znajdują się leman i Sidney. Są to zrozumiałe decyzje, zwłaszcza wymiana oskarisha za Sidneya, bowiem obaj są IGL-ami. F1KU z kolei jest jednym z odkryć 2020 roku. 16-latek zagrał dla Jastrzębi 24 mapy i bardzo często był wyróżniającym się graczem, mimo że był tylko rezerwowym, a pełnił tę rolę ponad pół roku, od kiedy w na jesień 2019 dołączył do drużyny. Teraz wskakuje do składu na stałe i ma szansę na zaprezentowanie pełni swoich umiejętności.

Minirox w podcaście prowadzonym przez AGO ujawnił, że nowy skład już razem trenuje i pracuje nad zgraniem. Taka piątka utrzyma się przez najbliższe trzy miesiące, później dojdzie do dalszej analizy i podjęte zostaną kolejne decyzje dotyczące składu. Najbliższa okazja do zobaczenia chłopaków w akcji to turniej internetowy LOOT.BET, który startuje 5 kwietnia.

Poza drużyną znaleźli się leman i Sidney. Obaj należeli do wyjściowej piątki od 16 września 2019 roku. Trafili do organizacji po przeprowadzonych testach, które miały wyłonić najlepszych i najbardziej dopasowanych do siebie zawodników. W testach wziął udział również F1Ku.

Obecny skład x-kom AGO:

  • Dominik „Furlan” Kisłowski
  • Dominik „GruBy” Świderski
  • Oskar „oskarish” Stenborowski
  • Maciej „F1KU” Miklas
  • Miłosz „mhL” Knasiak
  • Mikołaj „minirox” Michałków – trener
  • Eryk „leman” Kocęba – ławka rezerwowych
  • Patryk „Sidney” Korab – ławka rezerwowych