Oskar „oskarish” Stenborowski zostaje wykupiony przez x-kom AGO z Illuminar Gaming. Organizacja ma obecnie aż siedmiu zakontraktowanych zawodników.

Zaledwie dwa dni temu organizacja x-kom AGO poinformowała o przedłużeniu kontaktów wszystkich czterech zawodników wyłonionych w ubiegłym roku w swoich testach. Dla zdecydowanej większości społeczności był to jasny przekaz – plotki o domniemanym transferze Oskara „oskarisha” Stenborowskiego nie znajdą potwierdzenia w rzeczywistości. Jednak nic bardziej mylnego. Organizacja przed chwilą poinformowała, że były reprezentant Illuminar został przez nią wykupiony.

Oskarish od października 2018 roku reprezentował barwy drużyny x-kom, która później została przyjęta przez Illuminar Gaming, po tym jak marka sieci sklepów komputerowych połączyła siły z AGO Esports. iHG w ubiegłym roku zdołało wywalczyć sobie ESL Mistrzostwo Polski oraz wygrać Games Clash Masters, co przełożyło się na miano najlepszej polskiej drużyny. Stąd miesiąc temu niemałym zaskoczeniem okazała się być informacja o odsunięciu dwóch zawodników – Daniela „STOMPA” Płomińskiego i Oskara „oskarisha” Stenborowskiego od aktywnego składu Illuminar. W sieci od razu pojawiły się plotki o tym, że x-kom AGO jest zainteresowane Stenborowskim, lecz z czasem ucichły. Dla wielu zostały ucięte gdy x-kom AGO poinformowało o przedłużeniu kontraktów młodych graczy, lecz jak widać organizacja ma inne plany.

Niestety organizacja nie dała jasnej informacji o tym czy Oskar zastąpi kogoś w obecnym składzie. Najprawdopodobniej dołączy do Macieja „F1KU” Miklasa na ławce rezerwowych, a organizacja będzie miała większą swobodę rotacji między aż siedmioma zawodnikami.