Wczorajsze doniesienia okazały się prawdą – Astralis podpisało kontrakt z Patrickiem „es3tag” Hansensem. Tym samym Duńczycy stworzyli sześcioosobowy skład.

Sytuacja z transferem 24-latka rozwinęła się naprawdę szybko. Wczoraj wieczorem mogliśmy przeczytać plotki na temat es3taga w Astralis, a dziś organizacja już ogłosiła transfer. Zawodnik dołączy do drużyny 1 lipca. Jest to pierwszy transfer zespołu od ponad dwóch lat. W lutym 2018 roku do składu dołączył Emil „Magisk” Reif, który zastąpił Markusa „Kjaerbye” Kjaerbye.

Astralis tym samym włożyło kij w mrowisko i utrudniło negocjacje między FunPlus Phoenix a Heroic. Obie organizacje w ostatnich tygodniach rozmawiały o transferze całego duńskiego składu, teraz jednak transakcja stanęła pod znakiem zapytania. Szerzej o tym problemie pisaliśmy tutaj.

Heroic winą obarcza Astralis, ale prawda jest trochę inna. Główną rolę w tym przedstawieniu odegrał przede wszystkim es3tag, którego kontrakt z Heroic wygasał właśnie pod koniec czerwca. Duńczyk zdecydował, że go nie przedłuży, a po tym terminie zmieni drużynę na zasadzie wolnego transferu. Ten ruch jednak skomplikował negocjacje pomiędzy FPX a Heroic, w związku z tym Chińczycy mogą wycofać się z wcześniejszych umów.

Duńczycy tym samym robią przełomowy krok i tworzą sześcioosobową drużynę. Jak tę decyzję tłumaczy dyrektor sportu, Kasper Hvidt?

Nasza praca z Astralis i innymi drużynami jest skupiona wokół formy i zdrowia. Jako organizacja bierzemy odpowiedzialność za optymalne warunki dla naszych pracowników, szczególnie zawodników, którzy pracują pod maksymalną presją. Powiększenie drużyny do sześciu osób to coś, nad czym pracowaliśmy od dłuższego czasu. Takie coś to standard w tradycyjnych sportach, ale równocześnie jest to nowość w Counter-Strike'u. Takie zmiany potrzebują czasu, by je w pełni zoptymalizować. Gracze, trener oraz cały sztab byli zapoznani z naszymi planami i wszyscy wyrazili zgodę. – tłumaczy Hvidt.

Skład Astralis od 1 lipca będzie wyglądał następująco:

  • Denmark Nicolai „device” Reedtz
  • Denmark Peter „dupreeh” Rasmussen
  • Denmark Andreas „Xyp9x” Hojsleth
  • Denmark Lukas „gla1ve” Rossander
  • Denmark Emil „Magisk” Reif
  • Denmark Patrick „es3tag” Hansen
  • Denmark Danny „zonic” Sorensen (trener)