Według informacji podanych przez Jarka „Dekay'a” Lewisa na łamach portalu DBLTAP, z  głównego składu Astralis odszedł kolejny gracz – Andreas „Xyp9x” Højsleth.

Według nieoficjalnych informacji, Andreas „Xyp9x” Højsleth odszedł od głównego składu Astralis na czas nieokreślony. Na ostatnich treningach zastępował go trener duńskiej formacji – Danny „zonic” Sørensen.

Na ten moment nie wiadomo dlaczego i na jak długo Xyp9x odszedł z drużyny, lecz według informacji nie pojawi się przynajmniej w meczach w ramach DreamHack Masters. Astralis szukając zastępstwa odezwało się do Ninjas in Pyjamas  z pytaniem o Jonasa „Lekr0” Olofssona oraz z Heroic w sprawie Patricka „es3taga” Hansena, lecz nie doszło do żadnych porozumień.

Doniesienia te pojawiają się niedługo po tym jak Lukas „gla1ve” Rossander na pewien czas zawiesił myszkę na kołek, z powodu wypalenia zawodowego. Jego miejsce zajął niedawno zakontraktowany Jakob „JUGi” Hansen, któremu skończył się kontrakt z North. W szeregach Astralis ma znaleźć się siódmy gracz, wcześniej wspomniany es3tag, lecz współpraca będzie pełnomocna dopiero 1 lipca.

Astralis obecnie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu HLTV. Niedawno wywalczyli sobie awans w DreamHack Masters Spring Europe, w którym mają do rozegrania kolejne mecze 9 czerwca. Wcześniej przyjdzie im walczyć w BLAST Premier Showdown, gdzie walka nie tylko toczyć się będzie o pieniądze, ale również o awans na europejskie finały serii BLAST Premier, które natomiast mogą być przepustką do światowych finałów z pulą nagród $1.500.000. Zdecydowanie są to jedne z najważniejszych rozgrywek w tym roku.

Jarek „Dekay” Lewis skontaktował się z organizacją Astralis, lecz ta nie skomentowała tych doniesień.