Lukas „gla1ve” Rossander razem ze swoim lekarzem podjął decyzję, że potrzebuje przerwy od grania w CS:GO. Do składu Astralis wskakuje Jakob „JUGi” Hansen.

gla1ve po konsultacji z lekarzem i dyrektorem sportowym Astralis – Kasperem Hvidtem – podjął decyzję o trzymiesięcznej przerwie od gry. Tym samym Duńczyka zabraknie w składzie już podczas DreamHack Masters Spring oraz BLAST Premier Europe Showdown.

Co skłoniło gla1ve'a do podjęcia takich kroków? 24-latek podzielił się swoimi przemyśleniami na Twitterze w dłuższym wpisie:

Od dłuższego czasu miałem symptomy stresu i wypalenia. Moi koledzy z drużyny i organizacja Astralis próbowali wielokrotnie mi pomóc i przejść razem ze mną przez moje problemy. Te jednak ciągle narastały, dlatego razem z moim lekarzem zdecydowaliśmy, że potrzebuje przerwy, od wczoraj jestem na zwolnieniu lekarskim w drużynie. Przez następne trzy miesiące będę odpoczywał, by później wrócić do składu. Chciałbym w tym miejscu podziękować kolegom z drużyny i organizacji za zrozumienie i pomoc w przejściu takich sytuacji jak ta. Ciężko jest stawiać na zdrowie w pierwszej kolejności, ale zrozumiałem, że jest to w tej chwili konieczne.

Rossander nigdy nie wykazywał symptomów wypalenia, co więcej był głównym motorem napędowym Astralis do zwyciężania. To jego wejście do drużyny i sposób jej kierowania doprowadził do duńskiej dominacji i do czterokrotnego wygrania Majora. W Astralis gla1ve był obecny od listopada 2016 roku. Warto zaznaczyć, że 24-latek nadal jest w drużynie, zostaje tylko z niej odsunięty na własne życzenie na trzy miesiące. Po tym czasie zapewne organizacja w konsultacji z lekarzem i samym zawodnikiem podejmie kolejne kroki i zdecyduje, czy najlepszy IGL na świecie jest gotowy do powrotu.

W tym czasie gla1ve'a zastąpi JUGi. Duńczyk dołączył do drużyny w zeszłym tygodniu jako gracz numer 7. Był on drugim rezerwowym – po es3tagu – który pojawił się w Astralis. Organizacja w ostatnim czasie ujawniła swoje plany stworzenia pełnej ławki rezerwowych, która byłaby wykorzystywana właśnie w tego typu sytuacjach. Jak widać proces realizacji planu jest już zaawansowany. Być może Astralis po prostu dostrzegło konieczność odpoczynku dla niektórych swoich graczy już wcześniej, stąd decyzja o budowaniu ponad pięcioosobowego składu.

Debiut JUGiego odbędzie się już dzisiaj – o godzinie 14:00. Hansen zagra przeciwko swoim byłym kolegom z zespołu – Heroic w turnieju DreamHack Masters Spring. Warto podkreślić, że Astralis obecnie przebywa na bootcampie w Kopenhadze i właśnie ze swojego biura będą rozgrywać spotkania.

Obecny skład Astralis:

  • Nicolai „device” Reedtz
  • Peter „dupreeh” Rasmussen
  • Andreas „Xyp9x” Hojsleth
  • Emil „Magisk” Reif
  • Jakob „JUGi” Hansen