To nie koniec transferów na linii Pompa – HONORIS. Według źródeł naszej redakcji Mikołaj „mouz” Karolewski wkrótce zasili szeregi organizacji NEO i TaZa. Zawodnik został sprzedany przez Pompę razem z Sebastianem „fr3nd” Kuśmierzem.

Kilka godzin temu HONORIS ogłosiło zakup nowego snajpera – fr3nda. 19-latek od dawna był łączony z transferem do innej drużyny, najwięcej mówiło się o Wiśle All in! Games Kraków. Cena, jaką zarządzała Pompa, była jednak zaporowa dla Białej Gwiazdy, dlatego temat przenosin upadł. Wątek wrócił, gdy HONORIS wykazało zainteresowanie zawodnikiem i ostatecznie dopięło transakcję. Organizacji udało się wynegocjować lepsze warunki wykupu.

To nie będzie jednak jedyny transfer pomiędzy obiema markami. Według źródeł naszej redakcji Pompa bowiem zgodziła się również na sprzedaż Mikołaja „mouz” Karolewskiego, czyniąc oba ruchy transakcją łączoną. Tym samym przygoda gracza z organizacją nie trwała długo. 25-latek był częścią drużyny Szymona „isamu” Kasprzyka zaledwie przez ponad miesiąc. W maju zawodnik przebywał na testach, początkiem czerwca został z kolei zakontraktowany przez Pompa Team. W tym czasie wraz z zespołem zajął m.in. drugie miejsce na ESPORT NOW Cup.

To nie będzie pierwsza współpraca na linii mouz – TaZ. Obaj zawodnicy grali razem w barwach w Teamie Kinguin, devils.one, a także Aristocracy. Wygrali wówczas m.in. DreamHack Open Montreal 2018 i dwukrotnie zostali mistrzami Polski ESL, zajęli również drugie miejsce na Games Clash Masters 2018, a także na ZOTAC Cup Masters 2018.

Źródła naszej redakcji donoszą również, kogo mouz i fr3nd zastąpią w HONORIS. Zawodnikami, którzy rozstaną się z pierwszym składem będą najprawdopodobniej Kacper „gRuChA” Gruszeczka i Łukasz „azizz” Kałkowski.