Sebastian „fr3nd” Kuśmierz kończy współpracę z Pompa Team i zasila organizację Wiktora „TaZa” Wojtasa oraz Filipa „NEO” Kubskiego.

Organizacja za pomocą social mediów poinformowała o kolejnych krokach w przebudowie drużyny CS:GO. Najwyraźniej po wymianie sztabu szkoleniowego, przyszedł czas na zawodników. Na zasadach transferu definitywnego Sebastian „fr3nd” Kuśmierz opuszcza Pompa Team i staje się nowym graczem HONORIS. Kuśmierz to dziewiętnastoletni snajper i uznawany jest za jeden z najbardziej obiecujących wschodzących talentów polskiej sceny CS:GO.

HONORIS to organizacja, która od samego początku chce rozwijać talenty polskiej sceny esportowej, dzięki którym można wygrywać i spełniać ambicje naszego projektu. Angaż ‘fr3nda’ idealnie wpasowuje się zarówno w wizję sportowego rozwoju drużyny jak i misję wspierania młodych zawodników. Sebastian ma spore doświadczenia jak na swój wiek i z pewnością dzięki temu będzie mu łatwiej realizować powierzone zadania, niemniej jestem pewien, że w HONORIS otrzyma najlepszą lekcję esportu, dzięki której On jak i cała drużyna wejdzie na wyższy poziom.

– mówi Wiktor ‘TaZ’ Wojtas

Kuśmierz był jednym z fundamentów, wokół którego zbudowano nowy skład Pompa Team. fr3nd reprezentował byłą organizację od listopada 2020 roku, lecz bez większych sukcesów. Na początku czerwca Szymon „isamu” Kasprzyk poinformował o kolejnej próbie skompletowania porządnej drużyny. Tym razem zainwestował w weterana polskiej sceny – Mikołaja „mouza” Karolewskiego. Jednak nim na dobre skompletował zespół, już musiał się pożegnać z jedną ze swoich gwiazd.

Na ten moment jeszcze nie wiadomo kiedy Sebastian „fr3nd” Kuśmierz zadebiutuje z barwach HONORIS. Organizacja również nie poinformowała, czy Kuśmierz będzie szóstym zawodnikiem, czy zmieni kogoś w podstawowym składzie. W kuluarach mówi się o wymianie dwóch zawodników z głównej piątki, więc kolejne ogłoszenia to najprawdopodobniej kwestia czasu.