Ostatnio Duncan „Thorin” Shields potwierdził plotki o powstającej lidze nazwanej roboczo B Site. Dziś oficjalnie ogłoszone zostało grono komentatorskie i eksperckie.

W poniedziałek informowaliśmy Was o potwierdzeniu się plotek o powstającej lidze franczyzowej w CS:GO, której roboczy tytuł to „B Site”. Krótko przypominając – Duncan „Thorin” Shields, znany analityk sceny CS:GO, został dyrektorem kreatywnym tego projektu i zapewnia, że oprócz rozgrywek na najwyższym poziomie, zobaczymy najlepszą oprawę i „content” w esporcie. Ciężko w to nie wierzyć, patrząc na ogłoszone grono komentatorów i ekspertów tej ligi.

Na liście znajdziemy same znajome nazwiska dla społeczności CS:GO, lecz nie tylko. Zacznijmy od tego, że Auguste „Semmler” Massonnat zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami porzucił Overwatch League i powrócił na scenę Counter-Strike'a. W zapowiedzi nie sprecyzowano jaką rolę będzie pełnił Semmler, lecz można spekulować, że dołączy do komentatorów, których mogliśmy w tym roku usłyszeć podczas trwania Esport Championship Series, czyli Andersa „Andersa” Blume'a, Jasona „mosesa” O'Toole'a, Daniela „ddk” Kapadia, Jamesa Bardolpha.

Massonnat nie będzie jedynym nabytkiem ze sceny innego tytułu. Christopher „MonteCristo” Mykles, czyli jeden z najbardziej uznanych komentatorów League of Legends, który dwa lata temu porzucił mobę od Riot Games na rzecz komentatorki Overwatch League, ponownie zmienia branże. Mykles został przedstawiony jako „gość specjalny”, przyznając później, że oprócz występów przed kamerą będzie pomagać przy produkcji i warstwie kreatywnej. Jeśli chodzi o pozostałych ekspertów, znów możemy odnieść się do minionego sezonu ECS i przywołać nazwiska: Sean „seang@res” Gares, Duncan „Thorin” Shields i Freya Spiers.