Potwierdzają się kolejne plotki i liga franczyzowa  nazwana roboczo „B Site” na pewno powstaje. Duncan „Thorin” Shields uchylił rąbka tajemnicy o nowych rozgrywkach.

W połowie grudnia informowaliśmy o prawdopodobnym powstaniu nowej ligi franczyzowej „B Site”. Mówiąc w skrócie, ma to być konkurencyjna liga do znanych nam obecnie ESL Pro Tour oraz BLAST Premier, w której brałoby udział 12 zespołów. Dziesięć z nich musiałoby wykupić sobie miejsce w rozgrywkach, a według przecieków, takowe ma kosztować nawet $2.000.000. Sprawami organizacyjnymi mają zajmować się przedstawiciele Cloud9 oraz Immortals Gaming Club.

Teraz wiemy, że do włodarzy dwóch wymienionych wyżej organizacji dołączył dobrze wszystkim znany Duncan „Thorin” Shields. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych analityków na scenie CS:GO poinformował na twitterze, że objął stanowisko dyrektora kreatywnego tego projektu. Później nagrał film dokładniej wyjaśniający tę sytuację, w którym podał wiele ciekawych informacji, potwierdzając ówczesne plotki. Z filmu Shieldsa można wywnioskować, że doniesienia o końcu prowadzenia ligi ECS przez Faceit są prawdą. Włodarze jednej z największych platformy do gry CS:GO mają zająć się organizowaniem ligi B Site i to właśnie oni zdecydowali się nadać Thorinowi stanowisko dyrektora kreatywnego. Według opowieści Duncana, najpierw zaproponowano mu posadę analityka i przedstawiono mu pomysły na nową ligę, zaś ten nie szczędził na nie słów krytyki. Shields przedstawił im swoją wizję takiego produktu, dzięki czemu zostanie nie tylko ekspertem, ale również Creative Director.

Thorin przybliżył czym będzie się zajmował, gdy B Site ujrzy światło dzienne. Do jego kompetencji będzie należeć dobór grona komentatorskiego oraz wszystkich analityków, których zobaczymy podczas transmisji. Shields decydować będzie w jaki sposób będą prowadzone rozmowy między tymi osobami, zapewniając, że będzie to poziom cententu jakiego jeszcze nie widzieliśmy w esporcie, wszak wzorować się będzie na galach UFC i NFL.

Przy okazji dowiedzieliśmy się również dodatkowych informacji o samym formacie ligi. Oprócz tego, że w rozgrywkach ma wziąć udział dwanaście drużyn, to B Site podzielone zostanie na kilka etapów, które rozegrane zostaną w ciągu 10-12 tygodni w skali całego roku. Nie wszystkie drużyny będą brały udział na raz jednocześnie, a dodatkowo będą przewidziane miejsca na drużyny z kwalifikacji. Tu pojawiły się kolejne obietnice. Podobno mamy zobaczyć znany już nam format, który zostanie zrealizowany w zupełnie unikatowy dla sceny CS:GO sposób, który zapewni łatwiejsze opowiadanie historii wokół każdego składu i ułatwi poszukiwanie sponsorów dla danych organizacji.