Według doniesień portalu dexerto.com, ESL FACEIT Group współpracuje z Valve nad Majorem w drugiej połowie 2022 roku.

Brazylijska społeczność Counter-Strike'a to jedna z najbardziej zaangażowanych grup, potrafiąca osiągać setki tysięcy widzów na transmisjach esportowych. Jeszcze w 2020 roku planowany był pierwszy Major w Brazylii, jednak ze względu na sytuację pandemiczną na świecie, Valve i ESL odwołali turniej. Teraz to wydarzenie ponownie wraca na tapet.

Jeszcze we wrześniu ESL ujawniło, że Valve bierze pod uwagę IEM Rio Major na rok 2022. Według najnowszych doniesień portalu dexerto.com, firma ESL FACEIT Group już współpracuje z deweloperem CS:GO nad organizacją brazylijskiego Majora. Na ten moment nie wiadomo w jakim obiekcie odbędzie się impreza, lecz dwa lata temu miało to być Jeunesse Arena. Jeśli plotki okażą się prawdą, to najlepsze zespoły CS:GO spotkają się na brazylijskiej ziemi w dniach 31 października – 13 listopada.

Przypomnijmy, że zaledwie wczoraj marki ESL oraz FACEIT zostały wykupione za łączną sumę 1.5 miliarda dolarów przez firmę Savvy Gaming Group, finansowaną przez władze Arabii Saudyjskiej. Oba esportowe podmioty złączą siły tworząc tzw. ESL FACEIT Group.

ESL oraz FACEIT poszły pod młotek! Marki utworzą jeden podmiot ESL FACEIT Group