W ostatnich kwalifikacjach do europejskiego Minora pozostała wyłącznie jedna polska formacja – Illuminar Gaming. Oprócz nich dobrze poradziło sobie SMASH z Sebastianem „NEEXEM” Trelą.

Ostatnie kwalifikacje do europejskiego Minora rozpoczęły się od tragikomicznej sytuacji. Zarówno ex-Virtus.pro, jak i Izako Boars zapomniało potwierdzić udziału w rozgrywkach. Jednak gdy mecze już wystartowały, to do pewnego momentu szły po myśli polskich formacji. W najlepszej szesnastce znalazły się aż cztery w pełni polskie ekipy – Illuminar Gaming, Actina PACT, AVEZ oraz x-kom AGO. Na nieszczęście dla nich i dla polskich kibiców, do kolejnego etapu przeszła zaledwie jedna z nich.

Na najtrudniejszego przeciwnika trafiły Ośmiornice, wszak MOLSI i spółka musieli walczyć z Complexity, które w ubiegłym tygodniu ograło Astralis i Team Vitality. Nie przejmował się tym Kuba „Markoś” Markowski, który w przegranym spotkaniu wykręcił dokładnie 23 eliminacje. Jednak jeden zawodnik nie wystarczy aby wygrać spotkanie, a pozostali reprezentanci AVEZ zdecydowanie zostali w tyle.

x-kom AGO pożegnało się z marzeniami o Minorze po przegranej na SMASH. Po tym jak Jastrzębie usadziły na ławkę rezerwowych Miłosza „mhLa” Knasiaka, karabin wyborowy przejął Damian „furlan” Kisłowski. Trzeba przyznać, że szło mu naprawdę nieźle, wszak chociażby w tym meczu zdołał zdominować Sebastiana „NEEXA” Trelę pod względem skuteczności. Jednak w tym meczu zdecydowanie zabrakło Dominika „GruBego” Świderskiego, który zakończył na ostatnim miejscu w tabeli.

Na nieszczęście polskich zespołów, a ku uciesze kibicom, mogliśmy wczoraj obejrzeć bratobójczy pojedynek pomiędzy Illuminar Gaming a Actiną PACT. Mocek i spółka rozpoczęli mecz od potężnych tarapatów, wszak po pierwszej połowie tracili pięć punktów do swoich rywali. Wtedy mogliśmy zobaczyć dlaczego iHG zdecydowało się tymczasowo pozyskać Karola „rallena” Rodowicza oraz Michała „snatchiego” Rudzkiego, gdyż razem ze wspomnianym innocentem poprowadzili zespół do zwycięstwa. PACT ostatecznie poległo wynikiem 16:14 rozstając się z marzeniami o wyjeździe do Rio.

W grze pozostały same wyróżniające się drużyny, więc o awans będzie naprawdę ciężko. Oto jak prezentują się dzisiejsze pary:

  • 17:00 – Poland Illuminar vs Bulgaria SKADE
  • 17:00 – Denmark CPH Flames vs Finland HAVU
  • 18:00 – mecz zwycięzców
  • 20:00 – Czech Republic Sinners vs European Union Complexity
  • 20:00 – European Union SMASH vs Denmark Singularity
  • 21:00 – mecz zwycięzców

Wybrane spotkania będzie można oglądać pod tym adresem.