W Danii wrze – rozpoczęło się bowiem dochodzenie w sprawie Nicolaia „HUNDEN” Petersena, który miał udostępnić wrażliwe informacje na temat Heroic innym uczestnikom IEM Cologne 2021. Organizator turnieju – ESL – skomentował sytuację.

Szerzej o sprawie HUNDENA pisaliśmy tutaj. W skrócie – Duńczyk został odsunięty od składu z powodu poważnych problemów dotyczących zaufania. Trener zablokował wówczas dostęp do folderu z taktykami dla reszty zespołu, a następnie miał przekazać go innym uczestnikom turnieju. Heroic powiadomiło o tym ESL, ESIC, a nawet wymiar sprawiedliwości w Danii. Na razie otrzymaliśmy stanowisko organizatora IEM-u Cologne 2021.

Głos zabrał Ulrich Schulze, Senior Vice President of Product w ESL-u:

ESIC powiadomił nas przed IEM Cologne, że Heroic odkrył, że HUNDEN udostępnił folder z informacjami innemu uczestnikowi turnieju. Po otrzymaniu tego powiadomienia rozpoczęliśmy badanie zarzutów. Podczas tego dochodzenia nasze ostateczne ustalenia były takie, że chociaż uprawnienia dostępu do folderu udostępnionego zostały wysłane, odbiorca w żaden sposób nie uzyskał do niego dostępu. W konsekwencji nie było możliwego wpływu na integralność turnieju IEM Cologne. W kontekście IEM Cologne nie było konieczne ustalenie, czy sama informacja i jej udostępnienie jest przestępstwem karalnym. Będzie to zamiast tego część toczącego się dochodzenia prowadzonego przez ESIC i potencjalnie będzie przedmiotem postępowania sądowego między Heroic i HUNDEN. Uczciwość naszych turniejów zawsze była w centrum naszej uwagi. Podjęliśmy celowe i szybkie środki, gdy w przeszłości zagrożona była integralność turnieju i będziemy nadal podejmować wszelkie niezbędne działania, aby zapewnić jej utrzymanie teraz i w przyszłości.

Tym samym mamy kolejne potwierdzenie tego, że HUNDEN jednak przekazał folder z taktykami innemu uczestnikowi, który zachował się jednak uczciwiej niż sam trener i nie skorzystał z tej nielegalnej pomocy. Linia obrony Duńczyka obecnie sypie się, bo jeszcze wczoraj 30-latek zarzekał się, że nic takiego nie miało miejsca.