Wygląda na to, że sprawa pomiędzy Heroic a Nicolaiem „HUNDEN” Petersenem dopiero się rozpoczyna. Duńska organizacja zerwała kontrakt z trenerem i skierowała sprawę do sądu.

Początki tego konfliktu należy datować na okres przed IEM-em Cologne 2021. Na jednym z najważniejszych turniejów roku Heroic pojawiło się bez swojego trenera, wówczas nie znaliśmy przyczyny takiej decyzji. Teraz organizacja rzuca światło na całą sprawę.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: Petersen został odsunięty jednogłośnie odsunięty od drużyny z powodu poważnych problemów dotyczących zaufania. Po tej decyzji Pan Petersen zablokował członkom zespołu dostęp do folderu z taktykami. Dalej możemy się dowiedzieć, że HUNDEN miał przekazać wrażliwe informacje innemu uczestnikowi IEM-u Cologne, co z kolei wydarzyło się bez wiedzy kogokolwiek z obozu Heroic.

Duńczycy uznali, że jest to naruszenie warunków kontraktu i dzisiaj podjęto decyzję o zerwaniu umowy między organizacją a trenerem. Ponadto przekazano sprawę do ESL, a także do ESIC. Co więcej, Heroic zdecydowało się również na postępowanie sądowe, a dwa niezależne sądy już uznały, że mają podstawy, by zbierać dowody w tej sprawie.

HUNDEN oczywiście zaprzeczył wszystkim doniesieniom, a także zapewnił, że dobro drużyny jest dla trenera kluczowe, nigdy więc nie udostępnił taktyk innym drużynom. To nie pierwsza afera, która zakręciła się wokół 30-latka. W zeszłym roku został on ukarany przez ESIC i Valve za korzystanie z coach-bugu. Za karę przebywał na ośmiomiesięcznym wygnaniu, a także posiada bana na pięć kolejnych Majorów. Mimo to Heroic postanowiło dać Petersenowi drugą szansę.