Pierwsze spotkanie grupy B na finałach ECS nie przyniosło niespodzianki. Vitality poradziło sobie z compLexity, a rywal sprawił im problemy głównie na początku starcia. Francuzi zagrają dziś jeszcze jeden mecz, którego stawką będzie awans do play-offów.

United States compLexity

9

Grupa B
Esports Championship Series
mecz otwarcia

Dust2
(5:10; 4:6)

France Vitality

16

Dust2

Początek spotkania należał do compLexity. Drużyna najpierw zaprezentowała skuteczny atak na bombsite A w pistoletówce, gdzie czterech rywali wyeliminował oBo. Starcie anty eco oraz pierwszy full również poszły po myśli amerykańskiej formacji. Vitality odpowiedziało przy stanie 0:3, choć nie posiadało wtedy pełnego ekwipunku. Jak się okazało, zwycięstwo w takich okolicznościach nie pozwoliło Francuzom przejąć inicjatywy, a w zamian zobaczyliśmy dwie wymiany jeden za jeden. Dopiero po nich NBK- i spółka dominowali nad przeciwnikiem i nie zeszli z właściwej ścieżki już do końca połowy. Kapitalna seria siedmiu punktów z rzędu sprawiła, że przed zmianą stron prowadzili 10:5.

Po przerwie pistoletówka wpadła na konto compLexity, a moment później zespół bezproblemowo wykorzystał lepsze wyposażenie. Zakup karabinów przyniósł już rewanż w wykonaniu zespołu Vitality. Od tego momentu Francuzi dokładali kolejne punkty do swojego dorobku. Niektóre rundy były wyrównane, lecz w decydujących sytuacjach lepszy był faworyt spotkania. Terroryści szybko zapewnili sobie osiem punktów meczowych, po czym wykorzystali trzecią szansę i odnieśli triumf wynikiem 16:9.

Mecze z pierwszego dnia fazy grupowej można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv. Mecze komentują Radosław „mad1” Florkowski oraz Jakub „Swelder” Grzegorski. Wszystkie niezbędne informacje o turnieju znajdziecie w tym miejscu.