Team Vitality jako ostatnie gwarantuje sobie awans do fazy pucharowej turnieju w Londynie. Francuzi okazali się lepsi od compLexity Gaming.

United States compLexity Gaming

0

Grupa A
Esports Championship Series
mecz decydujący

Dust2
(7:8; 9:5)

Nuke
(6:9; 2:7)

France Vitality

2

Amerykańska formacja rozpoczęła spotkanie od wygranej pistoletówki i kolejnej potyczki. Team Vitality dobrze poradziło sobie podczas pierwszego fulla i doprowadzili do remisu, lecz nie udało im się wyjść na prowadzenie. Później to Francuzi przejęli inicjatywę, przejmując prym w tym spotkaniu i wiele wskazywało na to, że przed zmianą stron mogą wypracować sobie sporą przewagę. Na to nie pozwolili przedstawiciele Nowego Kontynentu, nawiązując jeszcze walkę i ostatecznie kończąc przed zmianą stron z siedmioma punktami.

Druga pistoletówka oraz dwie kolejne potyczki zostały wygrane przez Vitality, które powiększyło swoją przewagę. Amerykanie od razu po zakupie pełnego inwentarzu zaczęło rozdawać karty. Świetna obrona obszarów bombowych pozwoliła im doprowadzić do remisu, ale ponownie nie byli w stanie objąć prowadzenia. W 24 rundzie oBo mógł podczas force'a odmienić los spotkania, gdyż zaszedł swoich rywali od pleców, jednak po jednej eliminacji spanikował i nie udało mu się zgarnąć kolejnych fragów. Następujące po tym kłopoty finansowe spowodowały, że pierwsza runda wpadła na konto Pszczół.Vitality już po zakończeniu pierwszej mapy było bardzo radosne i pewne siebie. Na mapę wybraną przez siebie – de_Nuke, weszli dość niestabilnie. Wygrali pistoletówkę, lecz przegrali kolejną rundę, dając się zaskoczyć przez force'ujących przeciwników. Francuzi odpowiedzieli pięknym za nadobne przy kolejnym pojedynku i tym razem utrzymali inicjatywę. Fatalna ekonomia amerykańskiego zespołu spowodowała, że oBo i spółka musięli oddać aż cztery punkty z rzędu. Dopiero wtedy mogli nawiązać kontakt z rywalem, jednak ostatecznie zakończyli pierwszą połowę z bardzo nieciekawym wynikiem – wyłącznie sześć razy skutecznie obronili obszary bombowe.

Po zmianie stron compLexity wygrało pistoletówkę i kolejną potyczkę, ale tylko na tyle było ich stać na tej lokacji. Tylko gdy Team Vitality zakupiło pełne inwentarze całkowicie przejęło wodzę meczu. Świetna dyspozycja apEXa pozwoliła zamknąć tę mapę wynikiem 8:16.Mecze z pierwszego dnia fazy grupowej można oglądać na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Mecze komentują Radosław „mad1” Florkowski. Wszystkie niezbędne informacje o turnieju znajdziecie w tym miejscu.