Francuski skład Vitality został drugim finalistą trzeciej kolejki 7. sezonu ECS. W meczu o awans na finały LANowe NBK- i spółka zagrają z OpTic Gaming.

Wczorajsze półfinałowe starcie było rywalizacją Vitality z Valiance. Na papierze faworytem byli Francuzi, a początek meczu zdawał się to potwierdzać. Ekipa ZywOo znakomicie weszła w mapę Dust2 i pierwszą porażkę odniosła dopiero w rundzie nr 7. Jak się okazało, jedno zwycięstwo pozwoliło Serbom przejąć inicjatywę, dzięki czemu ich próba zmniejszenia straty przed zmianą stron zakończyła się sukcesem. Zespół wyglądał jednak o wiele gorzej w roli terrorystów, gdzie zdobył tylko dwa oczka, przegrywając ostatecznie 9:16.

Po przerwie zawodnicy przenieśli się na Mirage'a, gdzie Valiance prezentowało świetną grę w defensywie. Antyterroryści ani razu nie pozwoli rywalowi się rozpędzić i spokojnie kontrolowali spotkanie. Dopiero końcówka połowy w ich wykonaniu pozostawiała nieco do życzenia, ponieważ Vitality sięgnęło po trzy z czterech ostatnich rund, co dało im rezultat 5:10 przed zmianą stron. Później to Francuzi przejęli inicjatywę i odpłacali się przeciwnikowi bardzo dobrą postawą na mapie. Próby wyrównania wreszcie przyniosły powodzenie, a na tablicy wyników widniało 13:13. Drużyna apEXa dociągnęła tę skuteczną passę do końca i zwyciężyła 16:13.

• Serbia Valiance 0:2 France Vitality (Dust2 9:16, Mirage 13:16)

Dzisiaj o godzinie 20:00 rozpocznie się wielki finał trzeciej kolejki. Stawką meczu jest awans na finały sezonu, które odbędą się w Londynie. Czy OpTic dołączy do rodaków z Astralis i North, a może Vitality przerwie duńską hegemonię? Odpowiedź poznamy już wieczorem.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące 7. sezonu ECS znajdziecie na naszej podstronie.