OpTic Gaming jest pierwszym finalistą trzeciej kolejki 7. sezonu ECS. Po emocjonującym spotkaniu Duńczycy pokonali AVANGAR i już jutro powalczą o awans na finały lanowe.

Półfinałowe starcie rozpoczęło się od mapy Dust2 i już w pierwszej rundzie byliśmy świadkami clutcha 1 vs 2 w wykonaniu refrezha. Jego zespół na tym nie poprzestał, a jedyna porażka przyszła podczas pierwszego fulla AVANGAR. OpTic błyskawicznie przełamało rywala, po czym na dobre przejęło inicjatywę. W pewnym momencie prowadzenie drużyny wynosiło już 9:2. Terroryści przebudzili się dopiero w końcówce, gdzie sięgnęli po trzy z czterech ostatnich potyczek. Po zmianie stron Kazachowie całkowicie dominowali nad oponentem. Samo wyrównanie ich nie zadowoliło, bowiem zaczęli się też przybliżać do triumfu. Na ich nieszczęście, OpTic wzięło się do roboty przy stanie 12:14 i pomyślnie zakończyło spotkanie.

AVANGAR nie podłamało się wcześniejszą porażką i bardzo dobrze rozpoczęło zmagania na Overpassie. Zawodnicy dali się pokonać dopiero w rundzie nr 6. Od tej chwili ekipa ze Skandynawii stawiała kroki w kierunku remisu, lecz ostatecznie ani razu nie udało jej się tego dokonać. Dobrą wiadomością było za to zmniejszenie straty do minimum, ponieważ do przerwy na tablicy wyników widniało 7:8. Po starcie drugiej części mapy OpTic osiągnęło upragnione prowadzenie, jednak ich króciutka seria zakończyła się wraz z pierwszym fullem przeciwnika. Wtedy AVANGAR przejęło inicjatywę i bez potknięcia zapewniło sobie sześć punktów mapowych. Zespół wykorzystał trzecią szansę, dzięki czemu mógł cieszyć się z triumfu 16:11.

Cały pojedynek musiał rozstrzygnąć się na Trainie. Tam Kazachowie rozpoczęli mecz po stronie broniącej i prezentowali skuteczną grę w defensywie. Nieco powtórzył się jednak scenariusz z poprzedniej mapy, gdzie po świetnym pierwszym okresie spotkania AVANGAR spuściło z tonu. OpTic Gaming wykorzystało tę okazję i od wyniku 1:6 zmniejszyło dystans do przeciwnika na odległość trzech oczek. Druga połowa była już natomiast dominacją Duńczyków, którzy oddali tylko dwa punkty, pieczętując zwycięstwo 16:11.

  • Denmark OpTic Gaming 2:1 Kazakhstan AVANGAR (Dust2 16:14, Overpass 11:16, Train 16:11)

Dzisiaj poznamy drugiego finalistę trzeciej kolejki. Do walki w półfinale staną Valiance oraz Vitality. Zwycięzca powalczy jutro o wyjazd do Londynu na finały siódmego sezonu. Wszystkie najważniejsze informacje na temat trwającej edycji ECS znajdziecie na naszej podstronie.