NRG jest pierwszym zespołem, który wywalczył awans do play-offów finałów 7. sezonu ECS. Amerykanie zapewnili sobie występ w półfinale po zwycięstwie nad FURIA.

Brazil FURIA

0

Grupa A
Esports Championship Series
mecz wygranych

Train
(6:9; 7:7)

Nuke
(6:9; 3:7)

United States NRG

2

Train

Mecz rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia NRG, po tym jak zespół zaprezentował skuteczną ofensywę w pistoletówce i rundach z lepszym ekwipunkiem. FURIA odpowiedziała po zakupie pełnego ekwipunku, choć potrzebowała do tego clutcha 1 vs 2 w wykonaniu VINIego. Następnie zespół zdołał uzyskać przewagę na poziomie 4:3, lecz to wszystko, na co było go stać. Amerykanie wrócili na właściwe tory i znacznie przejęli inicjatywę na serwerze. Kapitalna seria sześciu punktów w ataku sprawiła, że formacja dowodzona przez dapsa zapewniła sobie zwycięstwo tej połowy Traina. Dopiero ostatnie rundy przyniosły przełamanie Brazylijczyków, którzy zmniejszyli stratę przed zmianą stron do trzech oczek.

Po przerwie FURIA wygrała pistoletówkę, lecz chwilę później dała się pokonać rywalowi grającemu force'a. NRG uniknęło pomyłki, dzięki czemu zaczęło przybliżać się do triumfu. Świetna passa po bezbłędnej grze w obronie zapewniła drużynie ze Stanów Zjednoczonych aż osiem szans na zwycięstwo. Brazylijczycy walczyli jeszcze o comeback, który w pierwszej fazie wyglądał obiecująco. Ostatecznie ich dorobek zatrzymał na trzynastu punktach. Tarik i spółka wykorzystali siódmą okazję i wygrali 16:13.

Nuke

FURIA sięgnęła po pistoletówkę grając w roli antyterrorystów. Moment później drużyna prowadziła już 2:0, a to dzięki bezproblemowym wykorzystaniu lepszego ekwipunku. Co więcej, pierwszy full także padł łupem Brazylijczyków i wydawało się, że jeszcze bardziej powiększą oni przewagę. Niespodziewanie, w rundzie nr 4 NRG odpowiedziało, choć nie posiadało wtedy pełnego wyposażenia. Następnie zobaczyliśmy jeszcze wymianę jeden za jeden, natomiast przy stanie 2:4 świetnym clutchem 1 vs 3 popisał się CeRq. Porażka zniszczyła ekonomię zawodników broniących, a Amerykanie mogli spokojnie budować swój dorobek. Do końca połowy stracili jeszcze tylko dwa punkty, co dało im prowadzenie na poziomie 9:6.

Po zmianie stron NRG zaprezentowało skuteczną obronę, a sukces w starciu anty eco powiększył ich przewagę do pięciu oczek. Skład z Brazylii zrewanżował się po uzyskaniu karabinów, lecz przy tym podejściu tylko raz powtórzył skuteczny atak. Amerykanie szybko przerwali serię wroga i później spokojnie dokończyli spotkanie, wygrywając 16:9.

Mecze z pierwszego dnia fazy grupowej można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv. Mecze komentują Radosław „mad1” Florkowski oraz Jakub „Swelder” Grzegorski. Wszystkie niezbędne informacje o turnieju znajdziecie w tym miejscu.