North dołączyło do NRG w gronie półfinalistów siódmego sezonu ECS. Duńczycy przegrali pierwszą mapę spotkania z Vitality, lecz sięgnęli po dwie następne i zapewnili sobie występ w play-offach.

France Vitality

1

Grupa B
Esports Championship Series
mecz wygranych

Nuke
(7:8; 9:5)

Inferno
(7:8; 4:8)

Dust2
(6:9; 1:7)

Denmark North

2

Nuke

Początek spotkania należał całkowicie do Vitality, które prezentowało skuteczne ataki w każdej z pierwszych pięciu rund. North odpowiedziało właśnie przy stanie 0:5, pomimo dysponowania słabszym ekwipunkiem. Wydawało się, że zwycięstwo w takich okolicznościach podbuduje Duńczyków, lecz przy tym podejściu zdobyli oni jeszcze tylko jeden punkt. Francuska formacja wykorzystała tę sytuację i ponownie powiększyła przewagę do pięciu oczek. Dopiero wtedy byliśmy świadkami dłuższej passy ekipy dowodzonej przez valde. Sześć udanych obron zapewniło jej minimalne prowadzenie 8:7 do przerwy meczu.

Po zmianie stron Vitality wyrównało stan pojedynku, a bezproblemowo wygrana runda anty eco dała im korzystny rezultat. North zrewanżowało się po zakupie karabinów, jednak w następnej potyczce zostało całkowicie zdeklasowane przez oponenta. Pomimo potknięcia, Duńczycy utrzymywali dystans do rywala, a w pewnym momencie prowadzili nawet 12:11. Jak się okazało, to wszystko, na co było ich stać. Francuzi wrócili na właściwe tory i dominowali już do końca spotkania, zwyciężając 16:13.

Inferno

North rozpoczęło mapę po stronie broniącej i zaprezentowało udaną defensywę w rundzie pistoletowej. Starcie z lepszym ekwipunkiem również poszło po ich myśli, lecz apEX zdołał jeszcze wyeliminować trzech rywali przy użyciu Desert Eagle. Pierwszy full był odpowiedzią w wykonaniu Vitality, a clutchem 1 vs 2 popisał się ZywOo. Na niewiele się to zdało, ponieważ rewanż Duńczyków nadszedł błyskawicznie. Co więcej, Francuzi jeszcze raz spotkali się z natychmiastowym przełamaniem. Antyterroryści należycie wykorzystali tę sytuację i powiększyli prowadzenie do 7:2. Dopiero od tego momentu NBK- wraz z kolegami wzięli się do roboty i sięgnęli po pięć z ostatnich sześciu potyczek. Tym samym, wynikiem do przerwy było 7:8 na ich niekorzyść.

Po zmianie stron North odzyskało inicjatywę. Zawodnicy z Danii wyglądali znakomicie w roli terrorystów i nawet w przypadku porażki potrafili natychmiastowo zresetować oponenta. Dzięki takiej passie prowadzili już 14:8. Wtedy Vitality próbowało nawiązać walkę z przeciwnikiem, lecz drużyna sięgnęła po tylko trzy rundy. Następnie aizy i spółka zapewnili sobie cztery rundy mapowe, a po wykorzystaniu pierwszej szansy mogli cieszyć się ze zwycięstwa 16:11.

Dust2

North bardzo dobrze rozpoczęło decydującą mapę. Duńczycy przegrali tylko pierwszego fulla rywala, a poza tym sięgnęli po pozostałe cztery rundy. Od wyniku 1:4 to Francuzi nieco przejęli inicjatywę, a dobra gra w ataku szybko przełożyła się na zniwelowanie straty. Vitality wreszcie osiągnęło remis na poziomie 5:5, a następnie uzyskało też minimalne prowadzenie. Jak się okazało, ich dorobek zatrzymał się na sześciu punktach już do końca tej części Dust2. Końcówka należała do antyterrorystów, którzy wygrali pierwszą połowę 9:6.

Druga pistoletówka oraz następna runda z przewagą ekwipunku padły łupem North. Vitality odpowiedziało od razu po uzyskaniu karabinów, jednak moment później zostało przełamane. Duńska drużyna wykorzystała ten reset i zaczęła przybliżać się do zwycięstwa. Najpierw na jej koncie pojawiło się osiem punktów meczowych. Zawodnicy nie kazali długo czekać na zakończenie i po kolejnym skutecznym ataku triumfowali 16:7.

Mecze z pierwszego dnia fazy grupowej można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv. Mecze komentują Radosław „mad1” Florkowski oraz Jakub „Swelder” Grzegorski. Wszystkie niezbędne informacje o turnieju znajdziecie w tym miejscu.