Ninjas in Pyjamas wygrało spotkanie z forZe w ramach siódmego sezonu ECS. Szwedzi poradzili sobie na dwóch mapach, a w półfinale pierwszego tygodnia zmierzą się ze zwycięzcą meczu Virtus.pro vs FaZe Clan.

Sweden Ninjas in Pyjamas

2

Sezon 7 – tydzień 1
Esports Championship Series

Ćwierćfinał

Train
(13:2; 3:7)

Dust2
(11:4; 5:6)

Russian Federation forZe

0

Początek spotkania należał do Ninjas in Pyjamas, które bez żadnych problemów wygrało pistoletówkę i rundę anty eco. ForZe odpowiedziało po zakupie karabinów, lecz moment później dało się błyskawicznie zresetować, pomimo przewagi 3 vs 2 po podłożeniu bomby. Co więcej, scenariusz z natychmiastowym przełamaniem powtórzył się również przy stanie 2:5. Tym razem Szwedzi na dobre przejęli inicjatywę i sukcesywnie powiększali swoje prowadzenie. Rosjanie nie zdobyli ani jednego fraga aż przez cztery potyczki. W końcówce uległo to zmianie, jednak i tak nie przekładało się na zdobycze punktowe. Ostatecznie, kapitalna gra w obronie zapewniła NiP rezultat do przerwy 13:2.

Po zmianie stron forZe rzuciło się do odrabiania strat i zdobywało wszystkie starcia na początku tej części mapy. F0rest i spółka przerwali tę serię, kiedy na tablicy wyników widniało 13:7. Niespodziewanie, przy tej próbie nie powtórzyli swojego sukcesu. Udało im się to natomiast nieco później, kiedy najpierw na ich konto wpadło sześć punktów mapowych, a następnie zakończyli spotkanie zwycięstwem 16:9.Początek drugiej mapy był kolejnym pokazem bardzo dobrej gry Ninjas in Pyjamas. Zawodnicy broniący poradzili sobie z atakami rywala w czterech rundach i dopiero przy stanie 0:4 nadszedł rewanż forZe. Odpowiedź Rosjan na niewiele się zdała, ponieważ zostali oni od razu przełamani. Wtedy Szwedzi zdecydowanie przejęli inicjatywę, a świetna postawa szybko zapewniła im zwycięstwo połowy na poziomie 8:1. Terroryści przebudzili się w końcówce, kiedy to wydawało się, że zmniejszą stratę przed zmianą stron do pięciu oczek. Niespodziewanie w ostatnim starciu potknęli się, choć posiadali lepsze wyposażenie. To oznaczało wynik 4:11 na ich niekorzyść.

Druga połowa od początku należała do forZe, które udanie zmniejszało dystans do przeciwnika. Passa Rosjan została przerwana przy stanie 9:11, kiedy to Ninjas in Pyjamas wreszcie zaprezentowało skuteczny atak. Jedno zwycięstwo pozwoliło graczom atakującym wkroczyć na właściwe tory, dzięki czemu dość szybko zapewnili sobie pięć szans na zakończenie spotkania. Po wykorzystaniu pierwszej okazji mogli już cieszyć się z triumfu 16:10.Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące siódmego sezonu Esports Championship Series znajdziecie na naszej podstronie.