Ninjas in Pyjamas całkowicie nie poradziło sobie w meczu z Astralis. Szwedzi odpadają z turnieju, ostatecznie nie wygrywając nawet jednej mapy.

Nuke

Ninjas in Pyjamas przeprowadziło nieudany atak w pistoletówce, co poskutkowało straconymi aż sześcioma rundami z rzędu. Szwedzi nie mogli znaleźć sposobu na skuteczne wejścia na obszary bombowe, a Duńczycy prezentowali świetną defensywę, a nawet jeśli przydarzyło im się odpuścić bombsite, to nie mieli problemów z jego odbiciem. Nindże obudziły się dopiero w jedenastej rundzie, po fatalnym wyniku 1:9. Lekr0 i spółka znaleźli lukę w obronie oponentów i dopisali do swojego konta jeszcze cztery rundy, gwarantując sobie ostatecznie satysfakcjonujący wynik 5:10.

Szwedzi mimo małego powrotu pod koniec pierwszej połowy, zostawili sobie niewielki margines błędu, który skurczył się drastycznie po przegranej pistoletówce. Astralis nie oddało swoim rywalom ani jednego punktu, bezlitośnie przeprowadzając kolejne ataki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:16.

Overpass

Druga mapa rozpoczęła się bardzo podobnie do tej pierwszej. Astralis wygrało pistoletówkę, a Ninjas in Pyjamas nie poradziło sobie ani podczas pierwszego, ani podczas drugiego fulla. Szwedom udało się odpowiedzieć dopiero na wynik 1:5, jednak w kolejnej potyczce ponownie musieli uznać wyższość przeciwników. Tym razem f0rest i spółka nie dali się stłamsić i szybciej zaczęli odrabiać straty. Od tego momentu Duńczycy zdobywali pojedyncze punkty, przerywane całymi seriami rund wygranych przez NiP. Ostatecznie Nindże zapewniły sobie odrobinę lepszy wynik niż na Inferno, wchodząc w drugą połowę z sześcioma punktami.

Po zmianie stron Szwedzi ponownie mieli sporo problemów żeby odnaleźć się w nowej roli. Przegrali pistoletówkę oraz kolejną potyczkę, a podczas pierwszego fulla zostali zaskoczeni przez Duńczyków podwajających pozycję na obszarze bombowym A. Ninjas in Pyjamas przez całą drugą połowę nie znalazło sposobu na skuteczny atak na bombsite'y i ponownie zakończyli mecz bez punktu po zmianie stron.

Mecze z pierwszego dnia fazy grupowej można oglądać na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Mecze komentuje Radosław „mad1” Florkowski. Wszystkie niezbędne informacje o turnieju znajdziecie w tym miejscu.