Drugi mecz grupy B na finałach ECS przyniósł ogromne emocje. Zwycięsko z tego starcia wyszło North, które najpierw wróciło z wyniku 3:14, a następnie pokonało MIBR po trzech dogrywkach.

Brazil MIBR

23

Grupa B
Esports Championship Series
mecz otwarcia

Inferno
(12:3; 3:12) (8:10)

Denmark North

25

Inferno

North wygrało pistoletówkę po stronie atakującej, a następnie powiększyło prowadzenie po starciu anty force. Drugi punkt nie przyszedł jednak bezproblemowo, bowiem Duńczycy stracili wszystkie bronie. Runda nr 3 poszła już po myśli MIBR, choć zespół dysponował jeszcze gorszym ekwipunkiem, niż chwilę wcześniej. Takie zwycięstwo musiało mocno podbudować brazylijską formację, ponieważ od tego momentu zdecydowanie dominowała ona nad oponentem. Wyrównanie na poziomie 2:2 było tylko początkiem drogi antyterrorystów. Valde i spółka w wielu potyczkach byli kompletnie bezradni i nie potrafili nawet zająć obszaru bombowego. Kapitalna gra w obronie sprawiła, że ekipa prowadzona przez FalleNa uzyskała wynik 12:2. Dopiero ostatnie starcie w tej połowie przyniosło rewanż North, które skończyło ją przegrywając 3:12.

Po zmianie stron MIBR kontynuowało skuteczną grę, a ich łupem padły pistoletówka oraz runda anty eco. North przebudziło się przy stanie 3:14, kiedy dysponowało już pełnym ekwipunkiem. Duński skład podjął próbę powrotu, która wyglądała bardzo obiecująco. Antyterroryści potrafili odpierać ofensywne próby wroga i ich dystans do niego cały czas się zmniejszał. Brazylijczycy zupełnie nie mieli pomysłu, by przedrzeć się przez linię obrony rywala. Ich przełamanie nadeszło dopiero, gdy na tablicy wyników widniało 14:13. Ekipa ze Skandynawii potknęła się więc na ostatniej prostej do remisu i musiała obronić dwa punkty meczowe przeciwnika. Udało jej się tego dokonać, co oznaczało dogrywkę.

Pierwsza część OT minimalnie lepiej poszła North, które po stronie broniącej wyszło na prowadzenie 17:16. Chwilę później na ich koncie pojawiły się już rundy mapowe. Tym razem to Duńczycy nie wykorzystali swoich szans, a na tablicy wyników pojawił się remis 18:18. Jak się okazało, dopiero trzecia odsłona dodatkowego czasu gry przyniosła rozstrzygnięcie. Na Inferno triumfował skład valde 25:23!

Mecze z pierwszego dnia fazy grupowej można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv. Mecze komentują Radosław „mad1” Florkowski oraz Jakub „Swelder” Grzegorski. Wszystkie niezbędne informacje o turnieju znajdziecie w tym miejscu.